loadingimg

Wczytuję dane...
Sortuj według:     Wyświetl po  ćwiczeń
Wyświetlono ćwiczeń na stronie:  6 / 6

Bhujangasana – pozycja węża

Asana ta doskonale rozciąga mięsnie brzucha, wzmacnia kręgosłup i pomaga w przypadku przemieszczenia dysku.
więcej
 

Caturanga-dandasana – pozycja kija

Praktykowanie tej asany rozwija mięśnie całego ciała – naramienne, tułowia, pleców i nóg. Podczas ćwiczenia wzmacniamy nadgarstki i dodatkowo pobudzamy pracę narządów trawiennych. Wykonujemy ją na macie.
więcej
 

Dhanurasana–dhanus znaczy łuk

W tej asanie ciało wygina się w kształt łuku. Uelastycznia to kręgosłup, wzmacnia wszystkie mięśnie pleców. Dodatkowo narządy jamy brzusznej są masowane, co wpływa na poprawę ich funkcjonowania. Ćwiczymy ją na macie.
więcej
 

Makarasana

Makarasana – jest odmianą salabhasany i nazywana jest pozycją krokodyla. Wzmacnia mięśnie pleców, nóg oraz obręczy barkowej. Wpływa leczniczo na układ trawienny.
więcej
 

Salabhasana – pozycja świerszcza

Asana ta wzmacnia mięśnie pleców i nóg. Pomaga przy problemach z bólem w dolnym odcinku kręgosłupa. Wspomaga także procesy trawienne, dlatego jest polecana w przypadku zaburzeń żołądkowych.
więcej
 

Urdhva-mukha svanasana – pies z głową w górę

Urdhva-mukha svanasana – pozycja ta przypomina przeciągającego się psa z pyskiem w górze dlatego tez nazwa tej asany – pies z głową w górę. Ćwiczymy ja na macie, bez pomocy. Jak wszystkie wygięcia w tył, praktykując rozciągamy cały kręg
więcej