loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Podciąganie na drążku - z szerokim uchwytem (nachwyt)
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: plecy - najszerszy grzbietu; plecy - obły mniejszy; plecy - obły wiekszy; plecy - podgrzebieniowy

Asystujące: ramie - dwugłowy (biceps)

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: atlas, drążek
Podciąganie z szerokim uchwytem to świetne ćwiczenie na środkową część pleców, bicepsów oraz przedramion. Aby wykonać poprawne podciągnięcie, będziesz musiał użyć krzesła, aby dosięgnąć do drążka. Jeżeli używasz drążka drzwiowego lub jest nisko usytuowany, zmuś się rzetelnego wykonania i nie dotykaj podłoża nogami!

Krok 1
Pozycja startowa: Złap się mocno i pewnie za drążek dłońmi zwróconym od siebie i rozpostartymi szerszej niż w przypadku klasycznej wariacji tego ćwiczenia. (szerzej niż szerokość twoich ramion). Pozwól twoim rękom się w pełni wyprostować.

Krok 2
Podciąganie: Trzymając proste plecy, podnoś się dopóki twój podbródek nie będzie powyżej drążka lub jeżeli wolisz dotknij karkiem drążka (trochę łatwiejsza wersja). Zauważ, że twoje ciało nie powinno sie huśtać podczas tej fazy, ponieważ zmniejsza to efektywność całego ćwiczenia; dlatego zwróć na to szczególną uwagę i staraj się temu zapobiec. Jeżeli masz problem z pozostawaniem prosto, zapleć łydki jedna na drugą i przyciągnij je do swoich pośladków.

Krok 3
Opuszczanie: Opuszczaj się powoli i równomiernie. Wdech bierz przed rozpoczęciem fazy podciągania, a wydech podczas jej szczytu. Powtórz w wcześniej ustalonych seriach.

Uwaga
Jest to zaawansowana wariacja podciągania się, gdyż biceps nie pracuje tak efektywnie jak w przypadku klasycznego podciągania. Dlatego pamiętaj, że automatycznie nie będziesz w stanie zrobić dużej ilości powtórzeń, co zostanie Ci odpłacone dobrze umięśnionymi plecami.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY