loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Unoszenie tułowia z opadu
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne:  plecy - prostowniki grzbietu


Asystujące:
  nogi - łonowy; nogi - pośladkowy 


Stabilizujące:
 nogi - dwugłowy udaWymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: atlas, ławka

Bardzo popularne ćwiczenie szczególnie wśród kobiet. Rzeźbi i wzmacnia przede wszystkim mięśnie pośladków oraz dolnych pleców i dodatkowo mięśnie ud. Niestety, potrzebna jest do tego specjalna maszyna dostępna na wszystkich dobrych siłowniach.


Krok 1

Pozycja startowa: Połóż się na ławce twarzą w dół. Stopy zaprzyj o specjalną blokadę dla nóg a biodra usytuuj na podpórce. Skrzyżuj ramiona na klatce piersiowej (dla innej odmiany możesz trzymać ręce na głowie z szeroko rozpostartymi łokciami) i głowę trzymaj naturalnie, w jednej linii z kręgosłupem.


Krok 2

Faza skłonu: Z pozycji startowej wykonaj skłon w dół poprzez zgięcie się w tułowiu. Im głębszy skłon tym bardziej rozciągniesz mięśnie grzbietu. Dodatkowo, im niżej obniżysz tułów tym bardziej zaangażujesz mięśnie ud oraz pośladków.


Krok 3

Faza podnoszenia: Gdy już osiągniesz pozycję skłonu, nie zatrzymuj się i powoli prostuj się do pozycji startowej. Nie pozwól sobie na szarpanie, płynnie prowadź ciało w dół i potem w górę. Unikaj także zamaszystych ruchów, gdyż ominiesz najtrudniejszą część ćwiczenia i zmniejszysz efekty.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY

 

ŁAWKA TRENINGOWA