loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Pompki wąskie
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: mięsień trójgłowy ramienia


Asystujące:
klatka - piersiowy większy (góra); klatka - piersiowy większy (środek i dół); naramienne - przednie aktony


Stabilizujące:
brzuch - proste brzucha; brzuch - skośne brzucha; nogi - obszerny


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
obciążenia

Właściwie do tego ćwiczenia nie jest potrzebny żaden sprzęt. Jeśli jednak chcemy zwiększyć jego trudność (i jednocześnie efektywność), to zawsze możemy użyć obciążenia jako elementu dodatkowego utrudnienia wykonania tych pompek. Należy pamiętać, że wtedy powinien nam ktoś towarzyszyć podczas wykonywania ćwiczenia, po to by asekurować obciążenie.


Krok 1

Pozycja startowa: Rozpoczynamy to ćwiczenie od normalnego położenia się na ziemi jak do wykonania zwykłej pompki. Ręce układamy blisko siebie, na odległość rozłożonych kciuków, tak, by również stykały się palce wskazujące obu dłoni. Ten rodzaj pompki nazywany jest także „diamentowym”, ponieważ prawidłowe ułożenie palców wskazujących i kciuków wygląda jak obrys diamentu. Jeśli zdecydujemy się na wersję z obciążeniem – prosimy partnera by ułożył je na plecach, na wysokości ramion i podczas wykonywania ćwiczenia nas asekurował.


Krok 2

Faza wykonywania i powrotu: Startujemy z pozycji na wyprostowanych dłoniach, obniżamy się w czasie nie przekraczającym czterech sekund. Wracamy do pozycji wyprostowanej jeszcze szybciej niż gdy się obniżaliśmy. Jeśli czujesz, że ćwiczenie jest dla Ciebie zbyt trudne – opuść kolana i wykonuj ten sam ruch. Nawet w takiej pozycji ćwiczenie pozostaje bardzo skuteczne.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter