loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Pompki na ławce tyłem na prostych nogach
średnia: 4.0  ocen: 1
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: mięsień trójgłowy ramienia

|
Asystujące:
klatka - piersiowy mniejszy; klatka - piersiowy większy (góra); klatka - piersiowy większy (środek i dół); naramienne - przednie aktony; plecy - dźwigacz łopatki; plecy - najszerszy grzbietu; plecy - równoległoboczny


Stabilizujące:
plecy - czworoboczny dół


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
ławka

Ta wersja ćwiczenia jest trudniejsza do wykonania od pompek na ławce z ugiętymi nogami. Ćwiczymy te same partie mięśni z tą różnicą, że zyskujemy efektywność kosztem łatwości wykonania tego ćwiczenia.


Krok 1

Pozycja startowa: Ustawiamy się plecami do ławki, łapiemy jej krawędź, postaraj się by chwyt był możliwie wąski – na wewnętrzną szerokość barków. W tym ćwiczeniu nogi pozostają proste cały czas. Ramiona powinny być wyprostowane. Ławka powinna zostać ustawiona tak, by umożliwiać pełny zakres ruchów.


Krok 2

Faza wykonywania: Znajdując plecami bardzo blisko ławki, zaczynamy obniżanie poprzez zginanie ramion w łokciach, robimy to do momentu w którym nasze barki znajdą się na wysokości łokci. W tym momencie robimy krótką pauzę.


Krok 3

Faza powrotu: Zaczynamy się wznosić, staramy się to robić powoli, pamiętając, że powinien towarzyszyć temu wydech. Podnosimy się do momentu osiągnięcia pozycji startowej. Ćwiczenie powtarzamy planowaną ilość razy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ŁAWKA TRENINGOWA