loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Walcz o kondycję i zdrowie przez cały rok
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis


Z kanapy na salę gimnastyczną

Jesień i zima to taki okres, który sprzyja lenistwu. Bo czyż nie jest przyjemnie po powrocie z pracy zakopać się w kocach z gorącą czekoladą i ulubioną książką? Owszem, ale potem znów wczesną wiosną wpadamy w panikę i zaczynamy szaleńczą walkę z kilogramami i pogoń za utraconą kondycją. I co roku to samo. Zdecydowanie rozsądniej będzie dbać o siebie cały rok.

Fitness to nie tylko ciężka harówka

Ćwiczenia mogą być zabawne i przynieść wiele frajdy nie tylko dzięki wytwarzanym w ich czasie hormonom. Mogą być rozrywką same w sobie. Obecnie wybór jest ogromny i każdy znajdzie coś, co mu będzie odpowiadać.

Jeśli mamy niewiele czasu i szkoda nam go na wyprawę na siłownię czy do klubu fitness, możemy wykorzystać konsolę do gier naszych dzieciaków. Zamiast gry w pościgi warto kupić taką, która przy użyciu kontrolera ruchu całą rodzinę podniesie z fotela. Poza grami takimi jak tenis, kręgle itp. możemy wypróbować program do fitness, jogi i innych sportów. Choć nie są one porównywalne do zajęć z instruktorem, dla osób początkujących będą w sam raz.

Jeśli jednak już ruszymy się z domu, nasze ćwiczenia nie muszą ograniczać się do aerobiku. W zachowaniu sylwetki i kondycji pomocny będzie choćby taniec lub różne jego formy skrzyżowane z ćwiczeniami, np. zumba. Dodatkowym atutem zajęć poza domem jest zmiana środowiska i poznawanie nowych ludzi, co w depresyjnym okresie również ma niebagatelne znaczenie dla naszego samopoczucia.

Na trening z głową

Bez względu na to, co wybierzemy – trzeba zachować rozsądek i mierzyć siły na zamiary. Jeśli do tej pory głównym sportem było kanapowe oglądanie telewizji, nierozsądnie będzie zapisać się na wymyślne i forsowne ćwiczenia w grupie zaawansowanej, na które nasze ciało nie jest przygotowane. Należy również liczyć się z tym, że nawet tak z pozoru niekontuzyjna aktywność jak pilates czy joga mogą jednak prowadzić do kontuzji. Dlatego istotne jest posiadanie ubezpieczenia i to nie tylko podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego, które jest oferowane przez firmy takie jak Signal Iduna. Warto się zorientować, czy przypadkiem klub sportowy nie ma w swojej ofercie dodatkowo ubezpieczenia, które może być pomocne jeśli podstawowy ubezpieczyciel uzna, że nie ma podstaw do wypłaty środków.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter