loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Toczenie piłki fitness w pozycji Plie
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Brzuch- dolne, skośne, Biodra i pośladki, Nogi- uda, podudzie, Core- rdzeń 

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: piłka

W przeszłości nazywane ‘wiatrakiem’ to ćwiczenie angażuje przede wszystkim mięśnie ud. Plie to francuskie określenie dla pracy nóg, stosowane w
tańcu klasycznym, które można przetłumaczyć na język poski jako przysiad. Wykonuje się je w pięciu pozycjach tańca klasycznego, między innymi jako jedno z ćwiczeń baletowych, wykonywanych przy drążku (barre). Plie nadaje tańcowi charakterystyczną miękkość i plastykę.


Krok 1
Pozycja startowa: rozpoczynamy w pozycji stojącej w szerokim rozkroku. Pozycja Plie, wywodząca się z baletu, charakteryzuje się szerokim rozkrokiem z piętami skierowanymi do środka, a palcami na zewnątrz. Piłkę kładziemy na podłodze przed sobą.


Krok 2
Faza ruchu: na ugiętych kolanach przenosimy ciężar ciała zamiennie raz na prawą, a raz na lewą nogę. Utrzymując ugiętą tę nogę, w której stronę przenosimy ciężar ciała, a wyprostowaną drugą.


Krok 3
Włączamy toczenie piłki. Przenosząc ciężar ciała na lewą nogę, toczymy równoczenie piłkę lewą ręką. Wykonujemy analogicznie toczenie w prawą stronę.
W celu zaangażowania mięśni skośnych brzucha oraz barków, polecam skrzyżowanie ręki podczas toczenia piłki, tak aby podczas uginania prawej nogi do lekkiego przysiadu toczyć piłkę lewą ręką.
Proponuję wykonanie 3 serii po 1-2 minuty. Po skończeniu rotacji barków oraz toczenia piłki, wróc do pozycji wyjściowej i rozluźnij mięśnie.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE