loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Martwy ciąg z hantlami na prostych nogach
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: plecy - czworoboczny; plecy - prostowniki grzbietu

Asystujące:  nogi - pośladkowy

Stabilizujące: nogi - dwugłowy uda; nogi - łonowy

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: hantle, pas do ćwiczeń
Jeżeli preferujesz ćwiczenia z hantlami i chcesz rozwinąć mięśnie grzbietu to ćwiczenie będzie dla Ciebie idealne. Jest to odmiana ćwiczenia ze sztangą. Pamiętaj by najpierw użyć minimalnego obciążenia dla sprawdzenia swoich możliwości i dopiero z czasem je zwiększaj. Wykonaj także 1-2 serii rozgrzewkowych przed samym ćwiczeniem.

Krok 1
Pozycja startowa: Stań stopami na szerokość ramion lub nieznacznie wyżej, z palcami lekko na zewnątrz. Hantle powinny znajdować sie pod palcami stóp, lub tuż przed nimi. Nogi powinny być całkowicie wyprostowane w kolanach a mięśnie ud napięte. Zegnij się w pół i umieść dłonie na rękojeściach sztangielek w nachwycie. Ręce powinny być na szerokości ramion lub lekko szerzej. Wyprostuj plecy i trzymaj łopatki ściągnięte do siebie.

Krok 2
Faza podciągania: Podnieś oba hantle do góry blisko ciała na wyprostowanych rękach poprzez prostowanie tułowia. Pamiętaj, aby nie odchylać sie za bardzo do przodu gdyż zwiększa to napięcie w dolnych partiach pleców (zaleca sie używanie pasa treningowego podczas wykonywania tego ćwiczenia). Bardzo ważną częścią tego ćwiczenia jest utrzymanie prostych pleców - nie wprowadzaj ich w łuk ani nie odchylaj na boki.

Krok 3
Faza opuszczania: Delikatnie obniż sztangielki z powrotem do podłogi przez zgięcie w tułowiu. Obciążenia w rękach powinny zwisać na długości ramion, opuszczanie ich niżej może spowodować zbyt duże naciągnięcie kręgosłupa i zwiększyć ryzyko kontuzji. Powtórz ćwiczenie we wcześniej ustalonych seriach. Po zakończeniu ćwiczenia opuść hantle na podłoge poprzez ugięcie kolan z wyprostowanymi plecami.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

HANTLE I ODWAŻNIKI

 

PASY I OPASKI