loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wzmacnianie łydek z użyciem piłki
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Nogi- łydki, Brzuch- góra, dół, skośne, Core- rdzeń

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: piłka, obciążniki

Wykonywanie ćwiczeń w siłowni ukierunkowanych na wzmocnienie łydek przeważnie wymaga wykorzystania maszyn i dużej ilości obciążeń. W tym ćwiczeniu tworzysz opór dzięki naciskaniu na piłkę opartą o ścianę, jednocześnie unosząc się na palcach. Do wykonania ćwiczenia będziemy potrzebować piłkę fitness, stabilną ścianę na której będziemy mogli oprzeć cały ciężar naszego ciała, oraz stabilne podłoże. Śliska podłoga niemal całkowicie uniemożliwia wykonanie tego ćwiczenia. Możemy je wykonać w obuwiu sportowym (w celu lepszej przyczepności należy zwilżyć powierzchnię podeszwy), jak i na boso.

Krok 1
Pozycja startowa: ustaw się przodem do ściany, opierając piłkę o ścianę na wysokości bioder. Teraz cofając się stopami lekko do tyłu ustawiamy się pod kątem do ściany, całe ciało utrzymując z kręgosłupem w linii prostej. Dłonie opieramy na bokach piłki.

Krok 2
Faza ruchu: Kręgosłup prosty, brzuch wciągnięty, ręce po bokach piłki, a mięśnie rdzenia zaangażowane w utrzymaniu prawidłowej pozycji. Teraz podnosząc się na palcach wykonujemy ruch próbując wcisnąc piłkę w ścianę na raz oraz opuszczamy się na dwa. Staramy się wykorzystać maksimum możliwości ruchowej kostek. W fazie ruchu piłka naturalnie będzie się toczyć w górę ściany.

Uwaga:
Pamiętaj, że to ty starasz się wcisnąć piłkę w ścianę, a nie odwrotnie, kontroluj ruch! Przy każdym wznosie na palcach piłka powinna nie tylko przesunąć się w górę ściany, ale i lekko spłaszczyć. Są różne wersje tego ćwiczenia. Możemy unosić się na obu nogach, na jednej nodze, trzymając drugą lekko w powietrzu, jak również na jednej nodze uginając drugą pod piłkę. W przypadku wykonywania tego ćwiczenia na jednej nodze, należy wykonać równą ilość powtórzeń dla każdej ze stron.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE

 

OBCIĄŻNIKI