loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Brzuszki w ułożeniu bokiem na piłce
średnia: 4.5  ocen: 2
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Brzuch- góra, skośne, dół, Plecy- góra, środek, dół, Core- rdzeń

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: piłka, piłka lekarska
Ćwiczenie to jest bardzo wymagające, wzmacnia talię i stabilność całego rdzenia. Ponadto oprócz bezpośredniej pracy mięśni skośnych brzucha wzmacniamy również mięśnie odcinka lędźwiowego kręgosłupa.


Krok 1
Pozycja startowa: ułóż się prawym bokiem do piłki opierając się na niej w miejscu bioder. Ćwiczenie to będziemy wykonywać w seriach na każdą ze stron, zacznijmy zatem od prawego biodra. W celu utrzymania jak najlepszej równowagi, należy ‘zakotwiczyć’ stopy na jakimś stabilnym przedmiocie – ściana, szafka, etc. Ułóż na przemian stopy w taki sposób, aby lewa noga znajdowała się przed prawą. Ręce ułożone za głową, w pozycji, jak do podstawowych brzuszków na macie. Napnij mięśnie brzucha, kręgosłup prosty.


Krok 2
Faza ruchu: w fazie ruchu, trzymając ręce za głową unosimy tułów na raz, następnie wracamy do pozycji startowej na dwa. Kurczymy tym samym lewą stronę w talii, próbując skierować głową do ściany. Podczas fazy unoszenia, staraj się wytrzymać około 1 sekundy w pozycji uniesionej.
Wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj serię powtórzeń.
2-3 serie po 10 powtórzeń na każdą ze stron.


Uwaga:
Utrzymanie równowagi może być troszeczkę kłopotliwe, z czasem jednak dzięki praktyce wykonywać to ćwiczenie będziesz bez chwiania. Pamiętaj, aby nie tracić cierpliwości.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE