loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Brzuszki podstawowe na piłce
średnia: 5.0  ocen: 1
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Brzuch- góra, dół, Core- rdzeń

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: piłka, piłka lekarska
Mięśnie brzucha to jedne z najważniejszych mięśni całego ciała. Nie tylko chronią narządy wewnętrzne, biorą też udział we wszystkich ruchach tułowia. Wzmacniając mięśnie brzucha uzyskasz płaski brzuch i zapewnisz kręgosłupowi mocne podparcie, co pozwoli uniknąc bólów pleców. Brzuszki podstawowe to ćwiczenie na mięsień prosty brzucha, biegnący pionowo z przodu ciała, a także na mięśnie skośne.


Krok 1
Pozycja startowa: usiądź na piłce a następnie robiąc kilka kroków w przód połóż się na piłce, tak aby spoczywał na niej dolny odcinek pleców. Stopy rozstaw na szerokość ramion i oprzyj płasko na podłodze. Ręce ułożone za głową dotykają jej na wysokości uszu. Łokcie zgięte na zewnątrz. Zrób wdech i opuść głowę i ramiona w dół, za piłkę.


Krok 2
Faza ruchu: powoli napnij mięśnie brzucha, by unieść głowę i ramiona z piłki. Wytrzymaj sekundę, i dalej wdychaj powietrze, opuść ostrożnie ciało do pozycji początkowej.  
Powtórzenia:
Wykonaj 3 serie po 20 powtórzeń.


Uwaga:
Im bardziej wygina się twoje ciało, tym większy opór pokonują mięśnie brzucha. Można utrudnić to ćwiczenie, wyciągając za siebie wyprostowane ręce. Podnosząc się z tej pozycji, musisz udźwignąc także ręce, a zatem i większy ciężar.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE