loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Brzuszki skośne na piłce
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Brzuch- góra, dół, skośne, Core- rdzeń

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: piłka
Mięśnie brzucha to jedne z najważniejszych mięśni całego ciała. Nie tylko chronią narządy wewnętrzne, biorą też udział we wszystkich ruchach tułowia. Wzmacniając mięśnie brzucha uzyskasz płaski brzuch i zapewnisz kręgosłupowi mocne podparcie, co pozwoli uniknąc bólów pleców. Brzuszki podstawowe to ćwiczenie na mięsień prosty brzucha, biegnący pionowo z przodu ciała, a także na mięśnie skośne.


Krok 1
Pozycja startowa: usiądź na piłce, a następnie zrób kilka kroków w przód i połóż się na piłce, tak aby spoczywał na niej dolny odcinek pleców. Stopy rozstaw na szerokość ramion i oprzyj płasko na podłodze. Ręce ułożone za głową dotykają jej na wysokości uszu. Łokcie zgięte na zewnątrz. Zrób wdech i opuść głowę i ramiona w dół, za piłkę.


Krok 2
Faza ruchu: powoli napnij mięśnie brzucha, by unieść głowę i ramiona z piłki. W przeciwieństwie do podstawowych brzuszków na piłce, tym razem podczas fazy wznosu tułowia skręcamy tułów po przekątnej, od żeber i odrywamy jeden bok. Tym samym jedna z łopatek oderwie się od piłki. Utrzymując oparcie na boku, w którego stronę się skręcamy wykonujemy małe uniesienie tułowia, tym razem po skosie.
Powtórzenia:
Zmieniaj strony, aż wykonasz po 8 brzuszków na każdą ze stron. Odpocznij i wykonaj całą serię jeszcze 2 razy.


Uwaga:
Pamiętaj ruch ma wychodzić z barku, nie z łokcia.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE