loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Mostek izometryczny z uniesieniem jednej nogi na piłce
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Brzuch- górne, dolne, Biodra i pośladki, Core- rdzeń, Nogi- uda, podudzie, Plecy- środek, dół

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: piłka

Ćwiczenia izometryczne stanowią ciekawą grupę w systematyce ćwiczeń gimnastycznych i leczniczych. Pobudzają one mięśnie mimo braku lub niewielkiego ruchu. Polegają one bowiem na czynnym napinaniu mięśni bez zmiany długości ich włókien.
Ćwiczenia izometryczne wykorzystuje się do przeciwdziałania zanikom mięśni, utrzymania aktywności mięśni unieruchomionych części ciała (przy urazach, złamaniach) oraz do uzyskiwania przyrostu masy i siły mięśni.
Podczas tego ćwiczenia trenujemy stabilność rdzenia, wzmacniamy plecy i górną część ciała.

Krok 1
Pozycja wyjściowa: uklęknij przed piłką, przyciągnij ją do siebie i obejmij, a potem oprzyj ręce na podłodze, tak by piłka znalazła się pod twoim tułowiem. Powinniśmy być w stanie oprzeć obie dłonie na podłodze przed piłką, uklęknąwszy na podłodze z drugiej strony. Napnij mięśnie brzucha.

Ustawienie do deski: na prostych rękach z piłką pod brzuchem przejdź rękoma do przodu do momentu, aż piłka znajdzie się na wysokości nadkolan. Nogi mocne i wyprostowane prostopadle do podłogi. Dłonie ustawione na wysokości barków.
Ustawiamy ramiona bez ruchu, sprawdzamy ułożenie barków, łopatek i szyi. Ściśnij pośladki, wciągnij brzuch, obniż lekko głowę. Plecy powinny tworzyć linię prostą.

Krok 2
Faza ruchu: kolejnym krokiem będzie uniesienie jednej nogi podczas wdechu (wytrzymaj 8-10 sekund) i opuszczenie jej wraz z wydechem. Unosimy nogi na zmianę.

Powtórzenia:
Wykonujemy po 8 powtórzeń na każdą nogę, a następnie cofając się rękoma powracamy do pozycji wyjściowej, z piłka pod brzuchem i ramionami luźno opartymi na piłce.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE