loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Unoszenia bioder w leżeniu
średnia: 3.0  ocen: 1
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Biodra i pośladki, Plecy- dół, środek, Nogi- podudzie

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata, piłka

Wykonywanie ćwiczeń na piłce fitness, w przeciwieństwie do tych wykonywanych na ławeczce treningowej, wymaga intensywnej pracy mięśni tułowia, które podczas leżenia na ławeczce są niemal zupełnie nieaktywne. Jest tak dlatego, ponieważ piłka stanowi niestabilne podparcie dla tułowia i po to, by utrzymać się na niej w wymaganej pozycji, musisz mocno napiąć mięśnie stabilizujące tułów, głównie mięśnie brzucha i grzbietu.
Przechodzimy do ćwiczenia unoszenie bioder w leżeniu na piłce.

Krok 1
Pozycja startowa: połóż się na podłodze, nogi ugięte w kolanach oparte stopami na piłce. Ręce rozluźnione, ułożone wzdłuż tułowia.

Krok 2
Faza ruchu: lekko pchając piętami piłkę unieś biodra do pozycji, w której twoje ciało od kolan aż po szyję utworzy linię prostą. Wypchnij pośladki tak wysoko, na ile potrafisz. Pośladki napięte, mięśnie brzucha wciągnięte. Wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund, a następnie powoli opuść biodra na podłogę do pozycji wyjściowej.

Uwaga:
W celu utrudnienia, z pozycji wzniesionych bioder można dodatkowo wyprostować nogi w kolanach, trzymając pięty na piłce. Drugą opcją jest unoszenie/prostowanie dodatkowo jednej nogi, na przemian, podczas wznosu bioder.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE

 

MATA