loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Toczenie piłki
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Ramiona- biceps, przedramię, Brzuch- górne, dolne, skośne, Barki, Core- rdzeń

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: piłka


Ćwiczenie bicepsa poprzez toczenie piłki na ścianie jest świetną alternatywą dla tych, którzy nie lubią bądź nie mogą ćwiczyć z obciążeniem hantli/ciężarków. Zdziwicie się, jak łatwo można ćwiczyć mięśnie ramion bez używania obciążeń.

Krok 1
Pozycja startowa: ustaw się przodem do ściany, opierając piłkę o ścianę na wysokości klatki piersiowej. Teraz cofając się stopami lekko do tyłu ustawiamy się pod kątem do ściany, całe ciało utrzymując z kręgosłupem w lini prostej. Ręce ugięte w łokciach oparte zaciśnietymi piąstkami na piłce, stroną wewnętrzną dłoni do góry. 

Krok 2
Faza ruchu: prostując ręce w łokciach tocz piłkę w dół po ścianie i znów w górę, uginając ręce w łokciach i wracając do pozycji startowej. Podczas ruchu piłki w dół, utrzymuj całe ciało w lini, pochylając się delikatnie do przodu w stronę piłki. Ażeby zwiększyć stopień trudności ustawiamy się stopami dalej od ściany. Utrzymuj głowę oraz klatkę piersiową prosto.

Uwaga:
Ćwiczenie to możemy wykonywać również tocząc piłkę jedną ręką i trzymając drugą zgiętą opartą na odcinku lędzwiowym kręgosłupa.
Pamiętaj, że to ty starasz się wcisnąć piłkę w ścianę a nie odwrotnie, kontroluj ruch!

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE