loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Skręty tułowia na piłce
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Brzuch- dolne, Biodra i pośladki, Core- rdzeń, Barki, Ramiona- przedramię, Plecy- dół

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata, piłka

Piłka jest świetnym elementem ćwiczeń rotacyjnych i skręty tułowia nie są tu wyjątkiem. W tym średnio zaawansowanym – do zaawansowanym ćwiczeniu trzeba mieć jednak mięśnie rdzenia oraz dolne mięśnie brzucha na tyle silne, by wytrzymały ciężar ciała podczas ruchu. Po porządnej rozgrzewce rozpocznij to ćwiczenie powoli i stopniowo zwiększaj tempo rotacji. Polecam wykonywanie tego ćwiczenia na czas aniżeli na ilość powtórzeń. Robiąc np. kilka serii po 10-15 sekund.

Krok 1
Pozycja startowa: ćwiczenie rozpoczynamy z pozycji deski z nogami opartymi na piłce w miejscu łydek. Tym razem jednak staramy się chwycić łydkami boki piłki. Ręce na podłodze, w rozstawieniu na szerokość ramion. Trzymaj nogi wyprostowane, brzuch wciągnięty, oraz kręgosłup prosty. Nogi proste w kolanach a ręce w łokciach.

Krok 2
Faza ruchu: tocz piłkę w prawo, a następnie spowrotem w lewo. I tak na przemian w dogodnym dla siebie tempie. Skoncentruj się na rotacji tułowia i uważaj, by nie przeciążyć kręgosłupa. Wszystkie ruchy wykonujemy na miarę swoich możliwości.  
Staraj się utrzymać stabilną pozycję rąk i ramion. Pod koniec każdego ruchu, stopy mogą delikatnie stykać się z podłożem. Po ostatniej rotacji, wróc do pozycji wyjściowej i rozluźnij mięśnie.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE

 

MATA