loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Pompki z rękoma na piłce - dla zaawansowanych
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Klatka piersiowa, Barki, Brzuch- skośne, talia, Core- rdzeń, Ramiona-triceps

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata,  piłka
Jest trudna odmiana klasycznych pompek. Nacisk na klatkę piersiową jest większyj niż w  innych tradycyjnych ćwiczenia tego typu. Przez używanie piłki fitness, angażujesz mikro zmiany podczas balansowania, a to wzmocni mięśnie stabilizujące w twoich ramionach i w konsekwencji rozwiniesz mięśnie klatki piersiowej jeszcze bardziej.

Krok 1
Pozycja startowa: umieść obie dłonie na piłce fitness, a resztę ciała wyciągnij prosto jak deska. Twoje mięśnie brzucha powinny zostać naprężone, aby kręgosłup i pośladki nie wyginały sie w górę oraz dół. Trzymaj stopy na szerokości bioder dla zwiekszenia stabilności. Jeżeli trzeba, połóż piłkę naprzeciw ściany dla dodatkowego podparcia.

Krok 2
Wykonaj pompkę, obniżając klatkę do poziomu piłki. Pamiętaj jednak, że łopatki powinny być złączone, a łokcie jak najbliżej twoich boków. Po dotknięciu piłki klatka piersiową, wypychaj w kierunku przeciwnym aż osiągniesz pozycję startową.

Dla zaawansowanych
Ręce na piłce, nogi na ławce: Dla trudniejszej wersji tego ćwiczenia, wykonaj pompki z rekami na piłce fitness, a nogami na ławce treningowej. To zwiększy natężenie w rękach 10-krotnie.
Ręce i nogi na piłce: Dla bardziej zaawansowanej wersji umieść ręce i nogi na piłkach do ćwiczeń.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE

 

MATA