loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Pompki z klaskaniem - dla zaawansowanych
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Klatka piersiowa, Barki, Core- rdzeń, Ramiona- triceps

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata

Pompki są super ćwiczeniem, które pozwoli rozbudować mięśnie klatki piersiowej, ramion i brzucha. Przez dodanie klaskania w powietrzu rozwiniesz lepsze tempo i większą siłę.  


Krok 1
Pozycja startowa: Tak jak w przypadku większości pompek, przyjmij pozycję "deski" na podłodze. Ręce bezpośrednio pod twoimi ramionami, a nogi prosto wyciągnięte za sobą. Uważaj, aby biodra podczas tego ćwiczenia były przez cały czas płaskie.


Krok 2
Faza opadania: Z pozycji startu, wolno zginaj ręce i zejdź górną częścią ciała do podłogi. Trzymaj szyję równo z kręgosłupem i nie wystawaj podbródka do podłogi w dolnej fazie obniżania. Zatrzymaj się, gdy łokciem będą zgięte pod kątem 90 stopni.


Krok 3
Faza wznoszenia: W dolnej fazie ćwiczenia, rozwiń szybki ruch poprzez mięśnie klatki piersiowej oraz ramion. Gwałtownie i szybko odepchnij podłogę od siebie, co powinno "wystrzelić" klatkę w powietrze. Podczas wzlotu, zaangażuj mięśnie rdzenia, aby ułatwić sobie tę część ćwiczenia. W powietrzu szybko klaśnij rękami.


Krok 4
Faza lądowania: Użyj pędu wygenerowanego podczas lądowania do następnego wypchnięcia w powietrze. Skup się na kontroli oraz sile.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA