loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Przysiady - nożyce w podskoku
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Nogi- uda, łydki, Biodra i pośladki

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata

Przysiady z podskokiem dają wiele korzyści jak przysiady standardowe - trening siłowy całego ciała, stabilizację rdzenia oraz wzmacnianie ścięgien i wiązadeł; plus dodatkowe korzyści balansu, koordynacji i super treningu siłowego. Zwiększ swoje tempo i będziesz w stanie biec sprintem szybciej, skakać wyżej i być lepszym we wszystkich sportach lekkoatletycznych, które wymagają szybkiego, wybuchowego tempa


Krok 1
Pozycja startowa: stań na macie lub podłodze z dłońmi zaplecionymi za głową i lekko zgiętymi łokciami. Pozycja stóp: stań w wykroku tak, aby nogi były lekko ugięte w kolanach. Możesz zacząć zarówno od prawej jak i od lewej nogi z przodu.


Krok 2
Wykonanie: Z pozycji startu, wolno obniżaj sie w dół aż osiągniesz pozycję kucniętą. Podczas wykonywania przysiadu waga ciała powinna być wyraźnie odczuwalna w nogach i piętach. Dodatkowo wypchaj klatkę nieznacznie przed sobą, by zrównoważyć ciężki ładunek na piętach.
Po osiągnięciu dolnej fazy ćwiczenia wyskocz prostopadle w górę, jak najwyżej potrafisz. Podczas spadania zamień miejscami nogi, tak aby noga będąca z tyłu podczas wyskoku, znalazła się z przodu podczas lądowania.
Jak wylądujesz to od razu przejdź do następnego przysiadu. Powtarzaj ćwiczenie wielokrotnie w równych i wcześniej ustalonych seriach.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA