loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Superman
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Plecy- dół, góra, Barki, Biodra i pośladki

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata

To znakomite ćwiczenie dla osób które spędzają dużo czasu w samochodzie lub pracują na siedząco. Taki tryb życia często obciąża dolną część kręgosłupa. Ćwiczenie to rozwija dolną część pleców, co zapobiegnie w przyszłości bólom krzyża.

Krok 1
Pozycja startowa: leż prosto (na brzuchu) na macie z rozpostartymi nogami, kostkami nieznacznie wygiętymi do zewnątrz (palce wskazujące daleko od goleni), ręce rozciągnięte nad głową z dłońmi zwróconymi do siebie. Zrelaksuj się, aby głowę zrównać z kręgosłupem.

Krok 2
Faza wznoszenia: Wypuść powietrze, napnij mięśnie brzucha i mięśnie głębokie pleców, by ustabilizować kręgosłup. Wolno rozciągaj oba biodra (podnoś obie nogi) kilka centymetrów ponad podłogą oraz równocześnie podnoś obie ręce na taką samą wysokość jak nogi. Trzymaj zarówno nogi, jak i ręce rozpostarte i unikaj jakichkolwiek ich rotacji. Utrzymaj głowę i pozycję torsu, unikając wyginanie w plecach lub podnoszenia głowy. Utrzymaj taka pozycję przez chwilę.

Krok 3
Faza opadania: Delikatnie zrób wdech i opuść nogi i ręce z powrotem do pozycji startowej bez jakiegokolwiek ruchu w dolnych partiach pleców lub bioder.

Uwaga: jeżeli masz problemy z tym ćwiczeniem to na początek spróbuj podnosić tylko nogi lub ręce.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA