loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Przeciwstawne wymachy rąk i nóg
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Plecy- dół, środek ,Barki,  Biodra i pośladki

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata
Jest to odmiana ćwiczenia Ptak-Pies, tyle że wykonujemy ją na leżąco. To jedno z wielu ćwiczeń nastawionych na rozwój pleców, bioder i pośladków.

Krok 1
Pozycja startowa: leż prosto (na brzuchu) na macie z rozpostartymi nogami, kostkami nieznacznie wygiętymi do zewnątrz (palce wskazujące daleko od goleni), ręce rozciągnięte nad głową z dłońmi zwróconymi do siebie. Zrelaksuj się, by głowę zrównać ją z Twoim kręgosłupem.

Krok 2
Faza Wznoszenia: Wypuść powietrze, napnij mięśnie brzucha i mięśnie głębokie pleców, by ustabilizować kręgosłup. Wolno podnieś jedną rękę kilka centymetrów ponad podłogą trzymając rękę wyciągniętą i unikaj rotacji w ramieniu. Utrzymaj głowę i pozycję torsu, unikając  wyginania  lub podnoszenia głowy. Trzymaj tę pozycję przez chwilę.

Krok 3
Faza Opadania: Zrób lekki wdech i obniż rękę z powrotem do pozycji startowej bez ruchu w parti lędźwiowej lub biodrach.

Krok 4
Odmiana Ćwiczenia (1):Wypuść powietrze, napnij mięśnie brzucha i mięśnie głębokie pleców, aby ustabilizować kręgosłup. Wolno podnieś jedno biodro (podnieś jedną nogę) kilka centymetrów ponad podłogą. Noga pozostaje napięta, a stopa maksymalnie wyciągnięta w kierunku przeciwnym do twoich goleni. Unikaj rotacji w nodze. Utrzymaj głowę i pozycję torsu, unikając dodatkowych wygięć w partii lędźwiowej lub podnoszenia głowy. Utrzymaj tę pozycję przez chwilę przed powróceniem do pozycji startowej.

Krok 5
Odmiana Ćwiczenia (2): Wypuść powietrze, napnij mięśnie brzucha i mięśnie głębokie pleców, aby ustabilizować kręgosłup. Wolno podnieś jedno biodro (podnieś jedną nogę) kilka centymetrów ponad podłogą i równocześnie podnieś przeciwną rękę. Pozostań zarówno noga i ramieniem w tej pozycji unikając rotację w oby dwóch. Utrzymaj głowę i pozycję torsu, unikając dodatkowych wygięć w partii lędźwiowej lub podnoszenia głowy. Utrzymaj tę pozycję przez chwilę przed powróceniem do pozycji startowej.

Uwaga: dla osiągnięcia najlepszych efektów powtórz ćwiczenie w krótkich seriach.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA