loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Mostek na piłce gimnastycznej
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Brzuch- skośne, góra, dół, Biodra i pośladki, Nogi- uda, Plecy- dół, Core- rdzeń

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: piłka

Wykonywanie ćwiczeń na piłce fitness, w przeciwieństwie do tych wykonywanych na ławeczce treningowej, wymaga intensywnej pracy mięśni tułowia, które podczas leżenia na ławeczce są niemal zupełnie nieaktywne. Jest tak dlatego, ponieważ piłka stanowi niestabilne podparcie dla tułowia i po to, by utrzymać się na niej w wymaganej pozycji, musisz mocno napiąć mięśnie stabilizujące tułów, głównie mięśnie brzucha i grzbietu. Przykładowo, jeśli robisz pompki na piłce, to nie tylko pracują twoje mięśnie klatki piersiowej i triceps, twój rdzeń, mięśnie naramienne i ukośne również są aktywne podczas stabilizacji ciała na piłce. To również oznacza spalanie więszkej ilości kalorii, aniżeli podczas ćwiczeń z wykorzystaniem ławeczki lub wykonywanych ich na płaskim podłożu zamiast z piłką.
Przechodzimy do ćwiczenia mostek na piłce, ustawienie to jest używane jako pozycja startowa dla wielu ćwiczeń stabilizujących na piłce, z użyciem i bez użycia ciężarków/hantli.

Krok 1
Pozycja startowa: usiądź na piłce fitness. Następnie przesuwając się na niej do przodu, połóż się do pozycji w której twoje nogi ustawione są pod kątem 90 stopni. Nogi ugięte pozycjonując kolana dokładnie nad piętami. Teraz twoje ciało styka się z piłą jedynie w miejscu łopatek i głowy. Pamiętaj, aby mięśnie brzucha były stale napięte, a kręgosłup prosty. Ręce możemy oprzeć na wysokości bioder. 

Krok 2
Faza ruchu: Pamiętając o napiętych mięśniach brzucha, opuszczamy pośladki w dół (nie dotykając podłoża) na raz i podnosimy do pozycji startowej na dwa.  
Po wykonaniu ćwiczenia, z pozycji startowej leżąc na piłce fitness, cofamy się do pozycji siedzącej.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE