loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Mostek na piłce z podniesieniem jednej nogi
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Brzuch górne, dolne, skośne, Nogi- uda, podudzie, łydki, Biodra i pośladki, Core- rdzeń, Ramiona- przedramię 

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: piłka

Ćwiczenie to z pozoru proste wymaga od nas dużej dyscypliny, gdyż w celu poprawnego wykonania, poza uniesioną nogą, całe ciało winno pozostać w bezruchu. 

Krok 1
Pozycja startowa: ułożenie ciała jak w ćwiczeniu mostek na piłce. Dla przypomnienia: usiądź na piłce fitness. Następnie przestawiaj stopy do przodu, aż znajdziesz się w pozycji półleżącej. W tej pozycji twoje nogi ustawione są pod kątem 90 stopni. Nogi ugięte pozycjonując kolana dokładnie nad piętami. Teraz twoje ciało styka się z piłką w miejscu łopatek oraz ramion.
W celu utrzymania lepszej równowagi ciała stopy powinny być obok siebie, a ramiona wyprostowane prostopadle do tułowia.

Krok 2
Faza ruchu: powoli wyprostuj jedną nogę, pozostawiając drugą ugietą do kąta prostego, w jednej lini nad kostkami. Prostowanie nogi powinno być jedynym ruchem, jaki wykonujemy. Głowa, tułów, biodra, oraz kolano i stopa uniesionej nogi tworzyć powinny linię prostą.
Pozostań w tej pozycji tak długo, na ile potrafisz utrzymać pośladki i mięśnie brzucha napięte, a biodra stabilne. Następnie zmień nogę i wykonaj ćwiczenie raz jeszcze.
Wykonywany ruch nogi jest jedynie ruchem prostującym nogę w kolanie, a nie unoszącym ją. Podniesienie prostowanej nogi powoduje rozluźnienie mięśni pośladkowych, a tym samym zmniejszenie efektywności wykonywanego ćwiczenia.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE