loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wznosy grzbietu - ćwiczenie z piłką
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Brzuch- góra, dół, skośne, Plecy- góra, środek, dół, Core- rdzeń

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: piłka

W tym ćwiczeniu piłka stanowi niestabilną podporę, wymuszając intensywną pracę mięśni tułowia. Pozwala nam uzyskać lepszy balans i koordynację ciała.

Krok 1
Pozycja startowa: Połóż się przodem na piłce tak, by podpierała górną część ud, miednicę i brzuch. Rozstaw nogi do szerokiego rozkroku i oprzyj palce stóp na podłożu. Dla tych, którym pozycja ta sprawia trudność, proponuję zawężenie rozkroku. Napnij mięśnie brzucha i przyciśnij miednicę do piłki. Jeśli czujesz, że piłka balansuje przesuwając się w przód i w tył, wystarczy oprzeć stopy blisko ściany, uzyskując dużo stabilniejszą pozycję.

Krok 2
Faza ruchu: Z rękoma ułożonymi za głową lub wzdłuż tułowia powoli podnieś klatkę piersiową do góry do momentu, aż ramiona zrównają się z całym ciałem w lini prostej. To bardzo ważne, by w tej pozycji, głowa, ramiona oraz plecy znalazły się w lini prostej, gdyż zbyt intensywne wyciągnięcie klatki piersiowej do góry, może spowodować przeciążenie części lędźwiowej kręgosłupa. Wdech, gdy unosimy klatkę piersiową do góry i wydech, gdy opadamy do pozycji startowej.
Zwiększaj stopniowo ilość wykonywanych ćwiczeń wykonując 1 – 3 serii po 10 powtórzeń.
Ćwiczenie wzmacnia górną część grzbietu, prostowniki grzbietu oraz mięśnie naramienne.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE