loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Superman na piłce
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Plecy- dół, Biodra i pośladki, Ramiona- przedramię, Brzuch- góra, dół, skośne

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: piłka

Wspaniałym ćwiczeniem wzmacniającym dolne partie pleców oraz pośladki to tzw. Superman – unoszenie przeciwległej ręki i nogi leżąc na brzuchu. Wykonywane na piłce odciąża stawy podczas treningu wzmacniając mięśnie brzucha i grzbietu oraz zapobiegając bólom kręgosłupa. Jest kontynuacją ćwiczenia wznosów grzbietu na piłce.

Krok 1
Pozycja startowa: Połóż się na piłce opierając brzuch, balansuj na niej. Kręgosłup lekki, ręce i nogi rozluźnione wzdłuż piłki. Teraz prostujemy nogi unosząc się na palcach. Obie dłonie powinny nam dotknąć podłoża.

Krok 2
Faza ruchu: rozpoczynając na wdech, podnosimy przeciwlegle lewą rękę i prawą nogę utrzymując równowagę w tej pozycji 2-3 sekundy. Następnie, powracając do pozycji startowej podnosimy tym razem prawą rękę i lewą nogę, napinając tym samym mięśnie grzbietu. Staramy się w czasie podnoszenia wdychać powietrze, a wydychać je opuszczając. Pamiętajcie, aby ruch był długi i spokojny.
Prawidłowa postawa ciała podczas ćwiczenia gwarantuje jego poprawne wykonanie. Nie należy ani opuszczać głowy, ani unosić jej za wysoko, gdyż nadwyręży to nam mięsień czworoboczny karku i spowoduje niepotrzebny ból. Utrzymuj głowę na lini kręgosłupa.
Sukcesem tego ćwiczenia jest jego precyzja. Angażuje ono niezliczone mięśnie pleców i rdzenia, a w szczególności małe mięśnie stabilizujące, które łączą kręgi i wspierają kręgosłup.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE