loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Odwrotne pompki na piłce
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Biodra i pośladki, Ramiona- triceps, Brzuch- góra, dół, Nogi- uda

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: piłka

Ćwiczenie to można wykonywać na ławce, krześle czy murku w parku. Jednak wykonywanie go na piłce uaktywnia wszystkie partie ciała. Balansując na piłce poprawiasz równowagę, koordynację ruchową. Próbując zapanować nad toczącą się piłką mimowolnie napinasz mięśnie głębokie i kształtujesz sylwetkę, stabilizując rdzeń. Ćwiczenie to wykorzystuje naturalną masę ciała jako przeciwwagę wzmacniając triceps i pozostałe mięśnie ramion. Definitywnie daje wyzwanie naszym pośladkom i mięśniom ud.

Krok 1
Pozycja startowa: usiądź na skraju piłki i rozstaw nogi. Stopy powinny znajdować się pod kolanami, a dłonie lekko za biodrami. Wewnętrzną stroną dłoni opieramy się na piłce, dla uzyskania stabilniejszej pozycji palce można lekko rozstawić. Kolana zgięte kręgosłup wyprostowany.

Krok 2
Faza ruchu: wspierając się na dłoniach, lekko się unieś odsuwając się od piłki. Utrzymując cały czas ręce proste balansuj, aby znaleźć odpowiednią dla siebie pozycję. Przesuń pośladki do przodu tak, aby piłka nie stykała się z ciałem. Utrzymaj tą wyprostowaną pozycję.

Krok 3
Faza opadania: wspierając się na dłoniach zegnij ręce w łokciach opuszczając ciało w dół. Podczas całego ćwiczenia skupiaj się na tym, aby zmaksymalizować działanie mięśnia trójgłowego ramienia. To bardzo powolny, dokładny ruch.

Krok 4
Faza wznoszenia: w fazie wznoszenia należy w pełni wyprostować ręce w łokciach natomiast unikać nadmiernego ich odgięcia. Nie powracaj do siedzenia na piłce. Poruszaj się spokojnie i kontroluj każdy ruch.

Powtórzenia:
Rekomendowane jest wykonanie 1 – 2 serii po 10 powtórzeń.
Dla ułatwienia proponujemy ustawienie piłki pod ścianą tak, by ograniczyć jej balansowanie.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE