loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Rozpiętki w siadzie na atlasie (motylek)
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:

Główne: klatka - piersiowy większy (środek i dół)
 
Asystujące: klatka - piersiowy większy (góra); naramienne - przednie aktony;

Stabilizujące: ramie - prostowników nadgarstka


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: atlas


Wersja rozpiętek (zwanych także motylkiem) na atlasie jest mniej zaawansowana od ćwiczeń z hantlami oraz linkami, ponieważ nie katabolizuje w tak dużym stopniu mięśni stabilizujących podczas ćwiczeń mięśni głównych. Ćwiczenie mimo wszystko cieszy się dużą popularnością z jednego powodu – świetnie rozciąga, buduje i rozwija mięśnie klatki piersiowej. Ćwiczenie to jest polecane podczas programów treningowych z wieloma ćwiczeniami izolowanymi.

Krok 1
Pozycja startowa: Usiądź wygodnie na maszynie w siłowni lub na atlasie w siłowni domowej. Pamiętaj, aby odpowiednio wyregulować siedzisko i oparcie. Ramiona podczas ćwiczeń powinny być rozpostarte pod katem prostym w stosunku do torsu.  Trzymaj plecy wyprostowane, nie pochylaj głowy w dół. Złap dłońmi za uchwyty maszyny lub oprzyj przedramiona wraz z łokciami na poduszkach oporowych.

Krok 2
Faza wyciskania: Zrób wdech przed rozpoczęciem ćwiczenia. Równomiernie naciskaj na poduszki oporowe lub zbliżaj dłonie po łuku do siebie. Dla zwiększenia natężenia wykonywanego ćwiczenia oraz dłuższego napięcia mięśni przytrzymaj na 1-2 sekund ramiona razem w szczytowej fazie.
Pamiętaj: Podczas wykonywania tej fazy ćwiczenia nie wykonuj żadnych ruchów tułowiem a plecy cały czas utrzymuj przylgnięte do oparcia. Jeżeli nie jesteś w stanie zbliżyć ramion do siebie to zmniejsz obciążenie!

Krok 3
Faza zwalniania: Kiedy już złączysz ramiona lub dłonie razem, zrób wydech i powoli, ruchem kontrolowanym powróć do pozycji startowej. Powtórz.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter