loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Łuk z pleców
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Core- rdzeń, Plecy- góra, środek, dół, Barki, Biodra i pośladki

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: piłka


Ćwiczenia rozciągające są świetnym elementem każdego zestawu ćwiczeń. Wyginanie pleców do wewnątrz i na zewnątrz świetnie wpływa na kręgosłup i poprawia jego ruchomość. Ponadto, piłka pozwala nam rozciągnąć okolice pleców bezpiecznie i wygodnie – w tej pozycji można się całkowicie rozluźnić.

Pozycja 1
Usiądź prosto na piłce. Powoli przejdź stopami kilka kroków do przodu i połóż się na piłce. Tak by stykać się z piłką dokładnie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Stopy rozstawione na szerokość ramion. Głowę opuść do tyłu, ręce luźno spuść na boki, dłonie wnętrzem do góry.  Wytrzymaj w tej pozycji co najmniej 15 sekund. Oddychaj regularnie i głęboko.

Pozycja 2
Z pozycji 1 wyprostuj uprzednio zgięte w kolanach nogi. Ręce uprzednio luźno spuszczone po bokach piłki, wyciągnij teraz daleko za głowę. Głowę teraz opuść jeszcze bardziej ku podłodze, nawet jeśli piłka się troszkę przetoczy, nie zwacaj na to uwagi, staraj się jedynie utrzymać balans. Jeśli zdołasz dotknij rękami podłogi. Niech każdy staw w obrębie kręgosłupa jest rozluźniony i rozciągnięty. Rozluźniasz teraz i mięśnie brzucha. Jest to świetne ćwiczenie rozciągające po serii ćwiczeń na rdzeń i mięśnie brzucha właśnie. Jak i w pozycji 1 wytrzymaj co najmniej 15 sekund, oddychając regularnie i głęboko.

Pozycja 3
Teraz z pozycji pierwszej zegnij kolana i opuść pośladki nieco bliżej podłogi. Piłka powinna przetoczyć się teraz pod dolne partie pleców, rozciągając zarówno te obszary, jak i klatkę piersiową.
Utrzymuj równowagę oraz kontrolę podczas wykonywania powyższych ćwiczeń.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE