loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Rozpiętki z linkami na ławce skośnej głową w dół
średnia: 5.0  ocen: 1
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:

Główne: klatka - piersiowy większy (środek i dół)

Asystujące: klatka - piersiowy większy (góra); naramienne - przednie aktony;

Stabilizujące: ramię - prostowników nadgarstka; ramie - trójgłowy (triceps)

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: ławka, atlas, wyciąg dolny


To ćwiczenie to odmiana rozpiętek z hantlami na ławce skośnej głową w dół. Wykonanie ćwiczenia praktycznie niczym się nie różni poza faktem, że używamy linek zamiast hantli. Linki w niewielkim stopniu zapewniają większy zakres ruchu podczas ćwiczeń, ponieważ naciągną ramiona w większym stopniu w tył w dolnej fazie.
Analogicznie do ćwiczenia ze sztangielkami, ćwiczenie pomoże Ci rozciągnąć, zbudować i rozwinąć mięśnie klatki piersiowej. Leżąca wersja motylka pomoże Ci ustabilizować tułów podczas treningu, wyeliminować kręcenie biodrami oraz wyginania karku. Dodatkowo, Twoja pozycja na ławce skośnej podczas tego ćwiczenia pomoże położyć nacisk na górne partie mięśnia większego.
Ćwiczenie to jest także polecane podczas programów treningowych z wieloma ćwiczeniami izolowanymi.


Krok 1
Pozycja startowa: Połóż się wygodnie na ławeczce treningowej pochylonej w dół pod katem 30-45 stopni. Ramiona trzymaj rozpostarte, lekko zgięte w łokciach i prostopadłe do podłoża. Palce u dłoni zaciśnięte na uchwytach linek i skierowane do siebie. Pamiętaj, aby ławkę usytuować dokładnie pomiędzy bloczkami linek.

Krok 2
Faza wyciskania: Weź wdech i powoli wydychaj podczas powolnego prowadzenia obu linek ku sobie nad głową, równolegle do podłogi. Ręce lekko uginaj w łokciach. Staraj się nie obijać hantli w szczytowej fazie i raczej zatrzymywać ruch nim się zetkną ze sobą.
Pamiętaj, że im pełniejszy jest zakres wykonywanego ruchu tym pełniejszy rozwój mięśni. Dlatego, dodatkowo dla lepszego napięcia mięśni można skrzyżować hantle w górnej fazie ćwiczenia.
Jeżeli nie jesteś w stanie zbliżyć ramion do siebie to zmniejsz obciążenie; technika to podstawa tego ćwiczenia (jak i każdego), nie zamieniaj rozpiętek w ruch wyciskania!

Krok 3
Faza zwalniania:Kiedy już złączysz dłonie razem, zrób wydech i powoli, ruchem kontrolowanym powróć do pozycji startowej. Powtórz.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY

 

ŁAWKA TRENINGOWA