loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Podciąganie linki wyciągu dolnego wzdłuż tułowia
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: naramienne - boczne aktony

Asystujące: klatka - piersiowy większy (góra); klatka - zębaty przedni; naramienne - przednie aktony; plecy - czworoboczny dół; plecy - czworoboczny środek; plecy - obły mniejszy; plecy - podgrzebieniowy; ramie - ramienny; ramie - trójgłowy (triceps)

Stabilizujące: plecy - czworoboczny góra; plecy - dźwigacz łopatki


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: atlas, wyciąg dolny
Jest to dobre ćwiczenie miłośników ćwiczeń z użyciem linek z obciążeniem lub dla właścicieli atlasów do ćwiczeń. Ćwiczenie to jest alternatywa dla ćwiczeń z hantlami lub sztangą. Pamiętaj jednak, że tak samo jak w przypadku ćwiczeń z hantlami lub sztangą, powinieneś prowadzić łokcie tylko do poziomu barków!  


Krok 1
Różne rodzaje: Ćwiczenie można wykonywać trzymając uchwyty linek na szerokości barków lub prowadzenie ich nieco szerzej podczas ćwiczenia. W tym ostatnim przypadku większy nacisk wywrzemy na aktony boczne mięśni naramiennych. Dodatkowo, ćwiczenie można wykonywać oba rękoma lub tylko jedną.
 
Krok 2
Pozycja startowa: Stań ze stopami na szerokości ramion z lekko ugiętymi nogami w kolanach. Złap za rączki w nachwycie. Przeguby dłoni utrzymuj w neutralnej pozycji (prosto, niezgięte).  Ściągnij razem łopatki, wyprostuj plecy, lekko wypchnij klatkę do przodu i usztywnij mięśnie brzucha. Nie wyginaj w łuk dolnej partii pleców i pamiętaj, że podczas ćwiczenia pracują tylko barki i ramiona - unikaj bujania tułowiem. Wzrok skieruj przed siebie.
 
Krok 3
Faza wznoszenia: Wypuść powietrze i poprowadź wolno oraz bez szarpania ręce do góry wzdłuż ciała. Podnoś je powoli i jednostajnie do linii brody, aż łokcie będą na wysokości barków. Utrzymaj poprawną postawę ciała, nie wyginaj nadgarstków ani pleców. W szczytowej fazie można zatrzymać uchwyty pod brodą w celu dodatkowego napięcia mięśni.
 
Krok 4
Faza opuszczania: Zrób wdech i opuszczaj ręce w dół do pozycji startowej. Nie poddawaj sie sile grawitacji i zaangażuj mięśnie podczas tej fazy ćwiczenia. Postaraj się kontrolować ten ruch a odczujesz pracę mięśni.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

GRYFY

 

ATLAS TRENINGOWY