loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Odwrotne rozpiętki w opadzie
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: naramienne - tylne aktony

Asystujące: naramienne - boczne aktony; plecy - czworoboczny dół; plecy - czworoboczny środek; plecy - obły mniejszy; plecy - podgrzebieniowy; plecy - równoległoboczny

Stabilizujące: nogi - dwugłowy uda; nogi - pośladkowy; plecy - prostowniki grzbietu; ramie - trójgłowy (triceps)

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: hantle
Ćwiczenie głównie skupia się na bocznych aktonach mięśni naramiennych. Wzmacnianie tych mięśni ulepszy Twoją zdolność we wszystkich sportach, które wykorzystują tempo i gibkość ręki. Dodatkowo, rozszerzysz ramiona i na pewno zmienisz rozmiar koszulki. 

Krok 1
Wariacje ćwiczenia: Można zastosować dwa rodzaje ułożenia ramion. Jeden z nich zakłada, że nasze ręce są tylko lekko zgięte w łokciach (opisane poniżej). Druga opcja natomiast, to zgięcie łokci pod katem 90 stopni tak, aby trzymane hantle w dłoniach były zwrócone ku sobie. Pamiętaj, że nie zależnie od wybranej wariacji ćwiczenia, łokcie zawsze powinny wyprzedzać dłonie podczas ruchu w górę.

Krok 2
Pozycja startowa: Stań ze stopami na szerokości ramion i lekko ugiętymi nogami w kolanach. Ugnij się w tułowiu tak, aby był prawie prostopadły do podłoża.  Ściągnij razem łopatki, wyprostuj plecy – szczególnie w dolnych partiach. Lekko wypchnij klatkę do przodu i usztywnij mięśnie brzucha. Złap za sztangielki w nachwycie, ręce trzymaj lekko ugięte w łokciach i opuszczone w dół. Przeguby dłoni utrzymuj w neutralnej pozycji (prosto, niezgięte).. Pamiętaj, że podczas ćwiczenia pracują tylko barki i ramiona - unikaj bujania tułowiem. Wzrok skieruj przed siebie.

Krok 3
Faza wznoszenia: Wypuść powietrze i podnoś wolno oraz bez szarpania ręce w bok do linii barków. Utrzymaj poprawną postawę ciała, nie wyginaj nadgarstków ani pleców. W szczytowej fazie można zatrzymać sztangielki na chwilę w celu dodatkowego napięcia mięśni.

Krok 4
Faza opuszczania: Zrób wdech i opuszczaj hantle w dół do pozycji startowej. Nie poddawaj sie sile grawitacji i zaangażuj mięśnie podczas tej fazy ćwiczenia poprzez powolne prowadzenie sztangielek w dół.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

HANTLE I ODWAŻNIKI