Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia: Główne:naramienne - boczne aktony
Asystujące:klatka - zębaty przedni; naramienne - przednie aktony; plecy - czworoboczny dół; plecy - czworoboczny środek Stabilizujące: plecy - czworoboczny góra; plecy - dźwigacz łopatki; ramie - prostowników nadgarstka Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: atlas, wyciąg dolny Następne ćwiczenie dla miłośników wyciągu dolnego. Ćwiczenie wzmocni mięśnie naramienne i zwiększy Twoją zdolność we wszystkich sportach, które wykorzystują tempo i gibkość rąk. Dodatkowo, rozszerzysz ramiona i na pewno zmienisz rozmiar koszulki.
Krok 1 Wariacje ćwiczenia: Ćwiczenie można wykonywać oburącz lub jedną ręką. Tak samo jak w przypadku odmiany z hantlami, ćwiczenie można także wykonywać w pozycji stojącej lub opadzie.
Krok 2 Pozycja startowa: Stań ze stopami na szerokości ramion i lekko ugiętymi nogami w kolanach. Złap za uchwyty linek krzyżowo w nachwycie: lewą ręką prawy uchwyt a prawą ręką lewy uchwyt. Ręce trzymaj lekko ugięte w łokciach i opuszczone w dół. Przeguby dłoni utrzymuj w neutralnej pozycji (prosto, niezgięte). Ściągnij razem łopatki, wyprostuj plecy, lekko wypchnij klatkę do przodu i usztywnij mięśnie brzucha. Nie wyginaj w łuk dolnej partii pleców i pamiętaj, że podczas ćwiczenia pracują tylko barki i ramiona - unikaj bujania tułowiem. Wzrok skieruj przed siebie.
Krok 3 Faza wznoszenia: Wypuść powietrze i podnoś wolno oraz bez szarpania ręce w bok do linii barków. Utrzymaj poprawną postawę ciała, nie wyginaj nadgarstków ani pleców. W szczytowej fazie można zatrzymać ruch na chwilę w celu dodatkowego napięcia mięśni.
Krok 4 Faza opuszczania: Zrób wdech i zwalniaj linki do pozycji startowej. Nie poddawaj sie sile grawitacji i zaangażuj mięśnie podczas tej fazy ćwiczenia poprzez powolne prowadzenie rąk w dół.