loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Podciąganie linki wyciągu dolnego do brody na siedząco lub stojąco
średnia: 1.0  ocen: 1
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: naramienne - tylne aktony

Asystujące: naramienne - boczne aktony; plecy - czworoboczny dół; plecy - czworoboczny środek; plecy - obły mniejszy; plecy - podgrzebieniowy; plecy - równoległoboczny; ramie - ramienny

Stabilizujące: ramie - dwugłowy (biceps)

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: atlas, wyciąg dolny
Jest wiele opcji dla pobudzania przednich i bocznych mięśni naramiennych. Jest wiele ludzi, którzy nie mogą odpowiednio wyćwiczyć tylniej partii mięśni naramiennych w tym samym tempie, co przednich i bocznych. Jest to spowodowane w głównej mierze w źle dobranym ćwiczeniom, które w główniej mierze atakują mięśnie pleców niż naramienne (np.: Wyciskanie linki wyciągu w pionie). Ćwiczenie z linką wyciągu w tym przypadku jest najlepszym rozwiązaniem dla budowania i stymulowania tylnych aktonów mięśni naramiennych. Izoluje całkowicie ćwiczone partie mięśni oraz nie pozwala na używanie dużego obciążenia, przez co skupisz sie tylko na tych mięśniach.

Krok 1
Wariacje ćwiczenia: Ćwiczenie można wykonywać także jedną ręką, gdy chcemy izolować tylko jedną ze stron ciała. Można, także wykonać na stojąco, w tym przypadku wykorzystujemy linkę wyciągu dolnego na siłowni lub atlasie domowym. Stań na lekko ugiętych nogach w kolanach a górną część ciała utrzymuj w pozycji tak jak została opisana poniżej. Linke przyciągaj przodem do linii karku (brody) z łokciami na wysokości barków.

Krok 2
Pozycja startowa: Usiądź na podłodze, na płaskiej ławce lub stacji wyciągowej na siłowni. Zaprzyj sie lekko wgiętymi nogami o stabilny punkt. Złap za końcówkę wyciągu w nachwycie i lekko wężej niż szerokość ramion. Plecy powinny być płaskie, łopatki ściągnięte do siebie i w dół, klatka wypięta, mięśnie brzucha lekko wciągnięte i napięte. Głowę trzymaj wyprostowaną a wzrok skieruj przed siebie.

Krok 3
Faza przyciągania: Z pozycji startu, przyciągaj powoli i równomiernie linkę wyciągu do linii brody ściskając łopatki razem i łokcie utrzymując w poziomi w stosunku do podłoża. Łokcie powinny także wychodzić do tyłu poza linię twojego kręgosłupa, plecy płaskie jak deska a mięśnie brzucha napięte.

Krok 4
Faza zwalniania: Po całkowitym podciągnięciu rączek wyciągu do brody odwróć ruch i powróć do pozycji startowej. Stawiaj opór sile opadania stosu poprzez mięśnie pleców. Wykonuj tą fazę powoli i w pełnej kontroli. Nie puszczaj sie po prostu do przodu z wielkim trzaskiem stosu, najlepiej w ogóle nie pozwól mu dotknąć innych obciążeń.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY