loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Rozciąganie linki wyciągu górnego poziomo w bok
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: naramienne - tylne aktony

Asystujące: naramienne - boczne aktony; plecy - czworoboczny dół; plecy - czworoboczny środek; plecy - obły mniejszy; plecy - podgrzebieniowy; plecy - równoległoboczny; ramie - ramienny

Stabilizujące: ramie - dwugłowy (biceps)

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: atlas, wyciąg górny
Super ćwiczenie dla rozwijania tylnych mięśni naramiennych. Ćwiczenie można wykonywac dwojako: szybko i małym obciążeniem dla rzeźbienia ramion, lub powoli z większym ciężarem dla budowy. W jednym i drugim przypadku, ćwiczenie, należy wykonać poprawnie i w 100% kontroli.

Krok 1
Pozycja startowa: Stań bokiem do stacji wyciągowej lub atlasu domowego ze stopami na szerokości ramion i lekko ugiętymi nogami w kolanach. Złap prawą ręką za uchwyt linki wyciągu górnego na wysokości klatki piersiowej w chwycie neutralnym (kciuk do góry). Przegub dłoni utrzymuj w neutralnej pozycji (prosto, niezgięta). Prawe ramie powinno być rozciągnięte przed Toba na linii klatki, równolegle do podłoża. Ściągnij razem łopatki, wyprostuj plecy, lekko wypchnij klatkę do przodu i usztywnij mięśnie brzucha. Nie wyginaj w łuk dolnej partii pleców i pamiętaj, że podczas ćwiczenia pracują tylko barki i ramiona - unikaj bujania tułowiem. Wzrok skieruj przed siebie.

Krok 2
Faza rozciągania: Wypuść powietrze i rozciągnij szybko, ale bez szarpania, prawą rękę poziomo w bok po linii barków. Ramie powinno być całkowicie rozciągnięte i wyprostowane po prawej stronie ciała. Utrzymaj poprawną postawę ciała, nie wyginaj nadgarstków ani pleców. W szczytowej fazie można zatrzymać ruch na chwilę w celu dodatkowego napięcia mięśni.

Krok 3
Faza opuszczania: Zrób wdech i zwalniaj pod całkowitą kontrolą linki do pozycji startowej. Nie poddawaj sie sile grawitacji stosu i zaangażuj mięśnie podczas tej fazy ćwiczenia poprzez powolne prowadzenie dłoni poziomo w lewo. Po ukończeniu tej fazy od razu przystąp ponownie do fazy rozciągania. Ukończ całą serię dla jednego ramienia i dopiero zmień rękę.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY