loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Przyciąganie linki górnego wyciągu na siedząco
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne:  plecy - czworoboczny; plecy - obły mniejszy; plecy - obły wiekszy; plecy - prostowniki grzbietu

Asystujące: ramie - ramienny

Stabilizujące: klatka - piersiowy większy (środek i dół)
 
Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: atlas, wyciąg górny
Tego typu ćwiczenie jest idealne dla wyćwiczenia prostej postawy oraz prostych umięśnionych pleców. Jest do urozmaicenie dla przyciągania linki wyciągu dolnego. Krótko mówiąc, ćwiczenia te angażują te same grupy mięśniowe, ale pod innym kątem. Dlatego poleca się je stosować naprzemiennie dla osiągnięcia najlepszych efektów.

Krok 1
Pozycja startowa: Usiądź na płaskiej ławce naprzeciwko stacji wyciągowej na siłowni lub w siłowni domowej przed atlasem. Złap za końcówkę wyciągu i zaprzyj sie z lekko wgiętymi nogami o stabilny punkt. Pozwól, aby ciężar stosu pociągnął Cię lekko do przodu i wyciągnął ramiona oraz plecy do góry. 

Krok 2
Faza przyciągania: Z pozycji startu, przyciągnij linkę do brzucha, wyciskając klatkę do przodu i ściskając łopatki razem. Łokcie powinny wychodzić daleko do tyłu poza linię twojego kręgosłupa, plecy płaskie jak deska a mięśnie brzucha napięte.

Krok 3
Faza zwalniania: Po całkowitym przyciągnięciu rączek wyciągu do brzucha odwróć ruch i powróć do pozycji startowej. Stawiaj opór sile opadania stosu głównie poprzez mięśnie pleców. Wykonuj tą fazę powoli i w pełnej kontroli. Nie puszczaj sie po prostu do przodu z wielkim trzaskiem stosu, najlepiej w ogóle nie pozwól mu dotknąć innych obciążeń.

Uwaga
Na początku wybierz lżejsze obciążenie i naucz sie poprawnie wykonywać ćwiczenie. Nie pauzuj podczas ćwiczenia, ani nie szarp za linkę.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY