loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wznoszenie barków z hantlami
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: plecy - czworoboczny; plecy - dźwigacz łopatki


Asystujące: 
naramienne - boczne aktony; naramienne - tylne aktonyWymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: hantle, kettlebell

Ćwiczenie przeznaczone do ćwiczenia mięśni karku i pleców, które zazwyczaj są omijane podczas innych ćwiczeń. Ta odmiana nie pozwala na używanie większego ciężaru, tak jak w przypadku sztangi, ale ruch jest za to bardziej naturalny.


Krok 1

Pozycja startowa: Stań stopami na szerokość ramion lub nieznacznie wężej, z palcami lekko na zewnątrz. Nogi powinny być wyprostowane, ale nie blokuj ich w kolanach. Trzymaj hantle na wyprostowanych rękach w uchwycie młotkowym (neutralny), na szerokości ramion. Wypnij lekko klatkę do przodu, trzymaj wyprostowane plecy a łopatki ściągnięte do siebie. Patrz przed siebie, najlepiej w lustro i obserwuj czy wykonujesz ćwiczenie poprawnie.


Krok 2

Faza podciągania: Poprzez unoszenie barków, podnieś sztangielki do góry i jednocześnie w tył. Ruch ten powinien się odbywać blisko ciała i na wyprostowanych rękach. Bardzo ważną częścią tego ćwiczenia jest utrzymanie prostych pleców - nie wprowadzaj ich w łuk ani nie odchylaj na boki. Postaraj się wyizolować pracę barków i unoś je jak najwyżej potrafisz.


Krok 3

Faza opuszczania: Po osiągnięciu szczytu, zatrzymaj się na chwilę i opuść barki w dół. Po chwili powtórz ruch. Nie rozluźniaj mięśni pomiędzy powtórzeniami. Wdech rób podczas rozpoczynania fazy wznoszenia a wydech w szczytowej fazie barków.


Uwaga:

Obciążenie: Ostrożnie dobierz obciążenie, aby nie zmniejszyć efektywności ćwiczenia. Jeżeli twój ruch jest ograniczony oznacza to, że waga jest za duża.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

HANTLE I ODWAŻNIKI