loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wyciskanie sztangi na ławce poziomej
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: klatka - piersiowy większy (góra); klatka - piersiowy większy (środek i dół)


Asystujące:
 naramienne - przednie aktony; ramie - trójgłowy (triceps)


Stabilizujące:
 ramie - dwugłowy (biceps)

 

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: atlas, ławka, stojak, gryf, obciążenia

Jest to jedno z podstawowych ćwiczeń rozwijających mięśnie klatki piersiowej przy wykorzystaniu sztangi. Poza budowaniem naszej klaty dba również o prawidłowe funkcjonowanie mięsni barków oraz ramion. Zanim przystąpisz do ćwiczenia porządnie rozgrzej ramiona i rozciągnij ścięgna aby uniknąć kontuzji.


Krok 1

Pozycja startowa: Połóż się na poziomej ławce treningowej tak aby plecy płasko przylegały do płaszczyzny ławki. Złap za sztangę z uchwytem nieco szerszym niż szerokość ramion. Dobierz ciężar sztangi odpowiednio do swoich możliwości- zbyt duży ciężar może spowodować kontuzję! Podczas wykonywania ćwiczenia pamiętaj o utrzymaniu odpowiedniej pozycji- plecy płasko na ławce.


Krok 2

Faza podnoszenia: Podnieś sztangę ze stojaka do momentu pełnego wyprostu ramion równocześnie wykonując wdech. To bardzo ważne, aby skoordynować ruchy ramion z odpowiednim wdechem i wydechem. Podczas drugiego podnoszenia wyciskamy  sztangę z nad klatki piersiowej do momentu wyprostu ramion.


Krok 3

Faza opuszczania: Po osiągnięciu szczytowej pozycji powoli opuszczamy sztangę równocześnie wydychając powietrze. Pamiętaj aby nie opuszczać sztangi do samej klatki piersiowej pozostaw 2-3cm odległości ( nie spowoduje to niepotrzebnego ucisku stawu barkowego oraz utrzyma napięcie ćwiczonych mięśni). Upewnij się że dobrany ciężar pozwala Ci podnosić i opuszczać sztangę w sposób swobodny i kontrolowany.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter