loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wyciskanie hantli na ławce skośnej głową w górę
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: klatka - piersiowy większy (góra); klatka - piersiowy większy (środek i dół)


Asystujące:
 naramienne - przednie aktony; ramie - trójgłowy (triceps)


Stabilizujące:
 ramie - dwugłowy (biceps)

 

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: atlas, hantle, ławka

Jest to jedno z podstawowych ćwiczeń rozwijających górne partie mięśni klatki piersiowej przy wykorzystaniu hantli zamiast sztangi. Poza budowaniem naszej klaty dba również o prawidłowe funkcjonowanie mięsni barków oraz ramion. Zanim przystąpisz do ćwiczenia porządnie rozgrzej ramiona i rozciągnij ścięgna aby uniknąć kontuzji.


Krok 1

Pozycja startowa: Połóż się na skośnej ławce treningowej z głową w górę  tak aby plecy płasko przylegały do płaszczyzny ławki.  Złap hantle i ułóż ramiona prostopadle do tułowia zgięte w łokciach pod kątem prostym. Dobierz ciężar hantli odpowiednio do swoich możliwości- zbyt duży ciężar może spowodować kontuzję! Podczas wykonywania ćwiczenia pamiętaj o utrzymaniu odpowiedniej pozycji- plecy płasko na ławce.


Krok 2

Faza podnoszenia: Podnieś hantle do momentu pełnego wyprostu ramion równocześnie wykonując wdech. To bardzo ważne, aby skoordynować ruchy ramion z odpowiednim wdechem i wydechem.


Krok 3

Faza opuszczania: Po osiągnięciu szczytowej pozycji powoli opuszczamy sztangę równocześnie wydychając powietrze. Pamiętaj aby nie opuszczać hantli do klatki piersiowej ( może to spowodować niepotrzebny ucisk stawu barkowego) pozostaw 2-3cm odstępu. Upewnij się że dobrany ciężar pozwala Ci podnosić i opuszczać hantle w sposób swobodny i kontrolowany.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

HANTLE I ODWAŻNIKI

 

ATLAS TRENINGOWY

 

ŁAWKA TRENINGOWA