loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wyciskanie hantli na ławce skośnej głową w dół
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: klatka - piersiowy większy (góra); klatka - piersiowy większy (środek i dół)


Asystujące:
 naramienne - przednie aktony; ramie - trójgłowy (triceps)


Stabilizujące:
 ramie - dwugłowy (biceps)

 

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: atlas, ławka, hantle

Jest to jedno z podstawowych ćwiczeń rozwijających dolne partie mięśni klatki piersiowej przy wykorzystaniu hantli zamiast sztangi. Poza budowaniem naszej klaty dba również o prawidłowe funkcjonowanie mięsni barków oraz ramion. Zanim przystąpisz do ćwiczenia porządnie rozgrzej ramiona i rozciągnij ścięgna aby uniknąć kontuzji.


Krok 1

Pozycja startowa: Połóż się na skośnej ławce treningowej z głową w dół  tak aby plecy płasko przylegały do płaszczyzny ławki. Nogi wsadź w podpory zabezpieczy Cię to przed ewentualnym zsunięciem się z ławki podczas wykonywania ćwiczenia.  Złap hantle i ułóż ramiona prostopadle do tułowia zgięte w łokciach pod kątem prostym. Dobierz ciężar hantli odpowiednio do swoich możliwości- zbyt duży ciężar może spowodować kontuzję! Podczas wykonywania ćwiczenia pamiętaj o utrzymaniu odpowiedniej pozycji- plecy płasko na ławce.


Krok 2

Faza podnoszenia: Podnieś hantle do momentu pełnego wyprostu ramion równocześnie wykonując wdech. To bardzo ważne, aby skoordynować ruchy ramion z odpowiednim wdechem i wydechem.


Krok 3

Faza opuszczania: Po osiągnięciu szczytowej pozycji powoli opuszczamy sztangę równocześnie wydychając powietrze. Podczas wykonywania tego ćwiczenia możesz opuszczać hantle do klatki piersiowej gdyż nie spowoduje to ucisku stawu barkowego. Upewnij się że dobrany ciężar pozwala Ci podnosić i opuszczać hantle w sposób swobodny i kontrolowany.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

HANTLE I ODWAŻNIKI

 

ATLAS TRENINGOWY

 

ŁAWKA TRENINGOWA