loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wyciskanie linek w poziomie na siedząco
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: klatka - piersiowy większy (środek i dół)


Asystujące:
 klatka - piersiowy większy (góra); naramienne - przednie aktony; ramie - trójgłowy (triceps)


Stabilizujące: 
ramie - dwugłowy (biceps)

 

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: atlas

Jest to kolejna wariacja wyciskania linek . Poza budowaniem naszej klaty dba również o prawidłowe funkcjonowanie mięsni barków oraz ramion. Do wykonania tego ćwiczenia potrzebny będzie atlas z dwoma  wyciągami. Zanim przystąpisz do ćwiczenia porządnie rozgrzej ramiona i rozciągnij ścięgna aby uniknąć kontuzji.


Krok 1

Pozycja startowa: Usiądź na ławce treningowej z pionowym oparciem  tak aby plecy płasko przylegały do płaszczyzny ławki. Złap uchwyty linek ułóż ramiona prostopadle do tułowia  zegnij ręce w łokciach pod kątem  prostym. Dobierz ciężar odpowiednio do swoich możliwości- zbyt duży ciężar może spowodować kontuzję! Podczas wykonywania ćwiczenia pamiętaj o utrzymaniu odpowiedniej pozycji- plecy płasko na ławce.


Krok 2

Faza podnoszenia: Wyciskaj linki  do momentu pełnego wyprostu ramion równocześnie wykonując wdech. To bardzo ważne, aby skoordynować ruchy ramion z odpowiednim wdechem i wydechem.


Krok 3

Faza opuszczania: Po osiągnięciu szczytowej pozycji powoli opuszczamy ramiona równocześnie wydychając powietrze. Pamiętaj aby nie opuszczać linek do samego końca pozostaw 2-3cm odległości (utrzyma to napięcie ćwiczonych mięśni). Upewnij się że dobrany ciężar pozwala Ci wyciskać i opuszczać ciężar w sposób swobodny i kontrolowany.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY