loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Salamba sirsasana – stanie na głowie
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Barki, Biodra i pośladki, Nogi- uda, łydki, podudzie, Core - tułów

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: mata, zestaw do jogi
Uważa się, że ćwiczenie tej pozycji rozwija  bystrość umysłu, koncentracje oraz wolę działania. Jest to król wśród asan. Do jej praktyki potrzebujemy maty i dla osób początkujących ścianę do wsparcia. Działa bardzo ożywczo dla całego organizmu, pobudza siły witalne i regeneruje mózg poprzez dopływ czystej utlenionej krwi. Stymuluję pracę gruczołów przysadki i szyszynki, których działanie wpływa na naszą siłę i zdrowie. Ćwicząc tą pozycję wzmacniamy mięśnie całego tułowia, obręczy barkowej oraz nóg. 


Krok 1
Uklęknij twarzą do ściany, następnie zapleć dłonie by utworzyć z nich „koszyczek”, kciuki stykają się. Ustaw przedramiona na ziemi, łokcie pod barkami, a splecione dłonie dotykają do ściany. Ułóż nadgarstki, przedramiona  prostopadle do podłogi. Jeszcze raz popraw łokcie i ustaw je na szerokość barków. Ważne jest by podczas wykonywania całej pozycji utrzymać taką szerokość rąk. Kolejno połóż czubek głowy na ziemi, tak by tył głowy dotykał wnętrza „koszyczka” z dłoni. Wyprostuj nogi i podejdź stopami do głowy jednocześnie odsuwaj łopatki od ściany (plecy nie dotykają do ściany). Podnieś prostą nogę do góry, druga zgięta.
Teraz odbijając się od zgiętej nogi oprzyj pośladki, tułów na ścianie. Kolejno dociśnij ręce do ziemi, odsuń barki od uszu i oddalaj łopatki od ściany. Plecy nie mogą być zaokrąglone a klatka zapadać się, jeśli tak się dzieje to znaczy że należy wzmocnić obręcz barkową. Tylko pięty są wsparte na ścianie. Z wdechem odepchnij się od rąk i wyprostuj kręgosłup, przesuń pośladki do pięt, proste nogi, uda zrotowane do środka i sięgaj podeszwami stóp do sufitu wyciągając cały tyłów w górę.


Krok 2
Zostań na 1-5 minut. Potem wyjdź z pozycji powoli opuszczając jedną, drugą nogę. Uklęknij z podpartym czołem, ręce wyciągnięte przed siebie, rozluźnij barki.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

MATA