loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wyciskanie sztangi na maszynie w uchwycie wąskim
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: mięsień trójgłowy ramienia


Asystujące:
klatka - piersiowy większy (góra); klatka - piersiowy większy (środek i dół); naramienne - przednie aktony


Stabilizujące:
ramie - dwugłowy (biceps)


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
maszyna Smitha; ławka; gryf; obciążenia

Jest to ćwiczenie z użyciem Maszyny Smitha, urządzenie ma chyba tyle samo zwolenników ilu przeciwników. Wielu twierdzi, że na tej maszynie nie można dźwigać naprawdę dużych ciężarów, ponieważ zmusza nas ona do nienaturalnego ich podnoszenia – prosto w górę, podczas, gdy naturalnie ciężary podnosimy po lekkim łuku. Jednak najlepiej samemu się przekonać, czy ćwiczenia na tym urządzeniu będą dla nas skuteczne i przyjemne.


Krok 1

Pozycja startowa: Kładziemy płaską ławkę pod Maszynę Smitha (suwnicę). Sztangę układamy tak, byśmy mogli sięgnąć po nią prawie wyprostowanymi ramionami, gdy już będziemy leżeli płasko na ławce. Dobieramy odpowiedni ciężar sztangi i kładziemy się płasko na ławce. Sztangę łapiemy wąskim chwytem (na szerokość barków), górnym i ściągamy ją ze stojaka i trzymamy prosto nar barkami. Tak wygląda pozycja startowa.


Krok 2

Faza wykonywania: Wdychając powietrze opuszczaj sztangę powoli, aż poczujesz ją na klatce piersiowej. Pamiętaj, że w przeciwieństwie do zwykłego wyciskania sztangi – tutaj łokcie należy trzymać cały czas blisko tułowia, dzięki czemu mięśnie trójgłowe będą bardziej zaangażowane w trakcie wykonywania tego ćwiczenia.


Krok 3

Faza powrotu: Po krótkiej pauzie przy sztandze zbliżonej do naszej klatki piersiowej zacznij podnosić ją do pozycji startowej używając całej siły mięśni trójgłowych, jednocześnie wydychając przy tym powietrze. Gdy tylko wyprostujesz ramiona – zatrzymaj się w tej pozycji, wytrzymaj chwilę i znów zacznij bardzo powoli obniżać sztangę. Warto zastosować zasadę, że obniżanie sztangi powinno trwać dwa razy dłużej niż jej podnoszenie. Ćwiczenie powtórz zaleconą ilość razy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

GRYFY

 

OBCIĄŻENIA

 

ŁAWKA TRENINGOWA