loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Pompki na ławce tyłem z dodatkowym obciążeniem
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: mięsień trójgłowy ramienia


Asystujące:
klatka - piersiowy mniejszy; klatka - piersiowy większy (góra); klatka - piersiowy większy (środek i dół); naramienne - przednie aktony; plecy - dźwigacz łopatki; plecy - najszerszy grzbietu; plecy - równoległoboczny


Stabilizujące:
plecy - czworoboczny dół; ramie - dwugłowy (biceps)


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
ławka; obciążenia

Kolejne ćwiczenie, które pomoże rozwinąć mięsień trójgłowy wymaga użycia dwóch ławek oraz obciążenia. Zanim jednak zdecydujemy się na ćwiczenie z obciążeniem – najlepiej poćwiczyć bez. Dzięki temu można łatwiej nauczyć się prawidłowego ruchu w tym ćwiczeniu.


Krok 1

Pozycja startowa: Ławki rozmieszczamy tak, by były ułożone do siebie równolegle – jedna za plecami, druga przed nami. Układamy się prostopadle do nich. Łapiemy skrajną część ławki za nami, z rękoma ułożonymi blisko ciała, oddalonymi od siebie na szerokość barków. Ramiona powinny być w pełni wyprostowane.
Nogi skierowane przed siebie prostujemy i kładziemy na ławkę znajdującą się przed nami. Prawidłowe ułożenie ciała uzyskujemy, gdy nogi są ułożone równolegle do podłogi, a tułów jest ułożony do niej prostopadle. Poproś kogoś o ułożenie ciężaru na Twoich udach. Najlepiej jest wykonywać to ćwiczenie z pomocą kogoś, kto będzie nas asekurował podczas jego wykonywania. W tym momencie znajdujemy się w pozycji startowej.


Krok 2

Faza wykonywania: Zacznij powoli się obniżać, wdychając przy tym powietrze. Obniżaj się poprzez zginanie łokci. Możemy mówić o odpowiednim poziomie obniżenia, gdy kąt pomiędzy górną częścią ramienia a przedramieniem wynosi około 90 stopni. Pamiętaj, by w trakcie wykonywania tego ćwiczenia łokcie znajdowały się tak blisko, jak to tylko możliwe. Przedramiona cały czas powinny być skierowane do dołu.


Krok 3

Faza powrotu: Używając całej siły mięśni trójgłowych zacznij się podnosić do pozycji początkowej, wydychając przy tym powietrze. Gdy już osiągniesz pozycję początkową wytrzymaj chwilę i zacznij powtarzać ćwiczenie określoną ilość razy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

OBCIĄŻENIA

 

ŁAWKA TRENINGOWA