loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Pompki na poręczach z dodatkowym obciążeniem
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: mięsień trójgłowy ramienia


Asystujące:
klatka - piersiowy mniejszy; klatka - piersiowy większy (góra); klatka - piersiowy większy (środek i dół); naramienne - przednie aktony; plecy - dźwigacz łopatki; plecy - najszerszy grzbietu; plecy - równoległoboczny


Stabilizujące:
plecy - czworoboczny dół


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
obciążenia; poręcze

Wykonywanie tego ćwiczenia z obciążeniem pozwala na wyćwiczenie większej grupy mięśni, ponieważ wykonując same pompki na poręczach zmuszamy do pracy głównie mięśnie trójgłowe, tutaj asystuje nam więcej partii mięśniowych.


Krok 1

Pozycja startowa: Ćwiczenie rozpoczynamy od założenia pasa do obciążeń i zamontowana na nim wybranego przez nas obciążenia. Chwytamy poręcze, ramiona mamy wyprostowane w  łokciach – z tej pozycji rozpoczynamy nasze ćwiczenie.


Krok 2

Faza wykonywania: Zaczynamy proces opuszczania się, robimy to do chwili całkowitego rozciągnięcia mięśni trójgłowych ramion. Właśnie w tej chwili najbardziej odczujemy udział mięśni z tyłu w kontrolowaniu tego ruchu. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, by trzymać tułów prosto, dzięki temu główny nacisk trafi na tricepsy.


Krok 3

Faza powrotu: Z pozycji złożonej rozpoczynamy ruch odwrotny – zaczynamy „składać” mięśnie trójgłowe. Barki zaczną się lekko zwijać, oznacza to pracę mięśni ramiennych. W ostatniej fazie ramiona są całkowicie proste, a mięśnie trójgłowe złożone. Tułów nadal trzymamy prosto, przez co odczuwamy udział innych mięśni w tym ćwiczeniu. Jeśli masz dość słabe ramiona – lepiej nie wykonuj tego ćwiczenia. Jeśli mimo wszystko chcesz spróbować, to by nie obciążać zbytnio ramion obniżaj się tylko do momentu w którym górna część ramion znajdzie się w pozycji równoległej do podłogi.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

OBCIĄŻENIA