loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Wyciskanie linki wyciągu dolnego na ławce skośnej głową w górę
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: klatka - piersiowy większy (góra); klatka - piersiowy większy (środek i dół)


Asystujące:
naramienne - przednie aktony; ramię - trójgłowy (triceps)


Stabilizujące:
ramię - dwugłowy (biceps)


Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia:
wyciąg dolny; ławka skośna

Można rozbudować klatkę piersiową wykonując ćwiczenia wyłącznie z użyciem sztangi i ławki poziomej, jednak ćwiczenia na ławce skośnej angażują również środkową i dolną partię mięśni piersiowych większych. Ponadto – podnoszenie ławki, to dodatkowe napięcie dla tych mięśni, dzięki czemu ćwiczenia stają się efektywniejsze. Warto zwrócić uwagę, że mało kto potrafi podnieść ten sam ciężar na ławce skośnej równie łatwo jak na poziomej.


Krok 1

Pozycja startowa: Ławkę skośną ustawiamy tyłem do wyciągu dolnego. Łapiemy linki wyciągu, którego stos został dostosowany do naszych możliwości. Ramiona uginamy w łokciach, które ustawiamy na wysokości naszej klatki piersiowej. Dłonie kierujemy do siebie. Z tej pozycji rozpoczynamy wykonywanie tego ćwiczenia.


Krok 2

Faza wykonywania: Startujemy poprzez powolne wznoszenie rąk, tak by doprowadzić je do pełnego wyprostowania. W tym ruchu należy pamiętać o wydychaniu powietrza. Trzymając ręce całkowicie wyprostowane staramy się wytrzymać tak przez chwilę.


Krok 3

Faza powrotu: Opuszczamy ręce, kontrolując jednak napięcie wywoływane przez linki wyciągu. Nie pozwalamy na niekontrolowany opad do pozycji startowej. Ruch powinien być powolny i miarowy. Ćwiczenie powtarzamy zaplanowaną ilość razy.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

ATLAS TRENINGOWY

 

ŁAWKA TRENINGOWA