loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Rozpiętki z linkami na leżąco
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:

Główne: klatka - piersiowy większy (środek i dół)

Asystujące: klatka - piersiowy większy (góra); naramienne - przednie aktony;

Stabilizujące: ramie - prostowników nadgarstka; ramie - trójgłowy (triceps)

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: atlas, ławka, wyciąg dolny

To ćwiczenie to odmiana rozpiętek z hantlami na ławce poziomej. Wykonanie ćwiczenia praktycznie niczym się nie różni poza faktem, że używamy linek zamiast hantli. Linki w niewielkim stopniu zapewniają większy zakres ruchu podczas ćwiczeń, ponieważ naciągną ramiona w większym stopniu w tył w dolnej fazie. Analogicznie do ćwiczenia ze sztangielkami, ćwiczenie pomoże Ci rozciągnąć, zbudować i rozwinąć mięśnie klatki piersiowej. Dodatkowo, leżąca wersja motylka pomoże Ci ustabilizować tułów podczas treningu, wyeliminować kręcenie biodrami oraz wyginania karku.

Ćwiczenie to jest także polecane podczas programów treningowych z wieloma ćwiczeniami izolowanymi.


Krok 1
Pozycja startowa: Usiądź wygodnie na maszynie w siłowni lub na atlasie w siłowni domowej. Pamiętaj, aby odpowiednio wyregulować siedzisko i oparcie. Ramiona podczas ćwiczeń powinny być rozpostarte pod katem prostym w stosunku do torsu. Trzymaj plecy wyprostowane, nie pochylaj głowy w dół. Złap dłońmi za uchwyty linek. Pamiętaj, aby ławkę usytuować dokładnie pomiędzy bloczkami linek.

Krok 2
Faza wyciskania: Zrób wdech przed rozpoczęciem ćwiczenia. Równomiernie ciągnij za linki obiema rękoma i zbliżaj dłonie po łuku do siebie na wysokości oczu. Dla zwiększenia natężenia wykonywanego ćwiczenia oraz dłuższego napięcia mięśni przytrzymaj na 1-2 sekund ramiona razem w szczytowej fazie.
Pamiętaj: Podczas wykonywania tej fazy ćwiczenia nie wykonuj żadnych ruchów tułowiem a plecy cały czas utrzymuj przylgnięte do oparcia. Jeżeli nie jesteś w stanie zbliżyć ramion do siebie to zmniejsz obciążenie!

Krok 3
Faza zwalniania: Kiedy już złączysz dłonie razem, zrób wydech i powoli, ruchem kontrolowanym powróć do pozycji startowej. Powtórz.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter