loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Mostek na piłce z przenoszeniem ramion
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Barki, Brzuch- góra, dół, skośne, Core- rdzeń

Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: piłka

Ćwiczenie to ma na celu wypracowanie mięśni stabilizujących naszą sylwetkę, mięśni skośnych brzucha jak i czworobocznych ramion, wzmacniając odcinek szyjny kręgosłupa. Polecane golfistom oraz tym, którzy chcą zwiększyć swoją mobilność i siłę rotacyjną barków.

Krok 1
Pozycja startowa: Usiądź na piłce, przestawiaj powoli stopy do przodu, aż piłka podeprze górną część pleców, barki oraz głowę. Stopy i kolana rozstaw na szerokość bioder, kolana w jednej linii nad stopami. Ułożenie ciała jak w ćwiczeniu mostek na piłce.
Ręce proste wyciągnięte ku górze. Dłonie złożone razem na wysokości klatki piersiowej.

Krok 2
Faza ruchu: skręć górną część ciała w lewo, a następnie w prawo, kontynuując skręty tułowia na przemian. Utrzymuj wygodną dla Ciebie prędkość skrętów. Należy pamiętać, aby stopy pozostawały stabilnie ustawione na podłożu, a głowa, szyja i kręgosłup proste. Podczas poprawnego wykonywania ćwiczenia, dolna część ciała winna pozostać nieruchoma, a mięśnie brzucha napięte.
W celu podniesienia poziomu trudności, wystarczy zwiększyć prędkość skrętów tułowia i opcjonalnie dodać obciążenie ramion trzymając lekkie hantle lub piłkę lekarską w dłoniach.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

PIŁKI GIMNASTYCZNE I LEKARSKIE