loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Ściąganie drążka wyciągu górnego w chwycie neutralnym
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: plecy - najszerszy grzbietu; plecy - obły mniejszy; plecy - obły wiekszy; plecy - podgrzebieniowy;

Asystujące: ramie - dwugłowy (biceps)
 
Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: atlas, wyciąg górny, drążek
Ta odmiana ściągania linki wyciągu pomoże Ci dobrze rozciągnąć i rzeźbić mięśnie placów. Jednocześnie poprzez używanie wąskiego chwytu naturalnego pomoże zbudować mocne plecy w kształcie litery "V". 

Krok 1
Pozycja startowa: Usiądź wygodnie na ławeczce na przeciwko stacji wyciągowej w siłowni, lub swoim domowym atlasie do ćwiczeń. Złap za drążek wyciągu górnego w uchwycie naturalnym, inaczej zwanym „młotkowym” (dłonie równolegle).

Krok 2
Faza przyciągania: Z pozycji startu, ściągnij drążek przed sobą do klatki piersiowej. Podczas ciągnięcia utrzymuj wyprostowane barki przez ściąganie łopatek do siebie; łokcie powinny być skierowane w dół a broda do góry. Dodatkowo, "rozszerz" klatkę piersiową i postaraj się lekko wygiąć do tyłu. Łokcie prowadź blisko ciała i możesz lekko zaangażować mięśnie bicepsów, jeżeli chcesz je ćwiczyć podczas tego ćwiczenia.

Krok 3
Faza zwalniania: Gdy już całkowicie podciągniesz drążek do klatki, utrzymaj pozycję przez sekundę, napinając mięśnie pleców. Następnie, wolno opuść linkę z powrotem do pozycji startu pozwalając na rozciągnięcie mięśni grzbietu. Pamiętaj, aby całkowicie kontrolować ten ruch, nie pozwól na trzaskanie stosu lub szarpnięcia linki.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

GRYFY

 

ATLAS TRENINGOWY