loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Ściąganie drążka wyciągu górnego w chwycie neutralnym naprzemiennie
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: plecy - najszerszy grzbietu; plecy - obły mniejszy; plecy - obły wiekszy; plecy - podgrzebieniowy

Asystujące: ramie - dwugłowy (biceps)
 
Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: atlas, wyciąg górny, drążek
Ćwiczenie idealnie nadaje się, jako suplement do ćwiczeń ściągania linki wyciągu górnego lub podciągania się na drążku. Izoluje jedną stronę ciała i pracuje nad mięśniem najszerszym grzbietu, obłym mniejszym i większym. Dodatkowo, jeżeli czujesz, że jedna ze stron twojego ciała jest silniejsza od drugiej, powinieneś stosować to ćwiczenie regularnie do momentu zniwelowania różnicy

Krok 1
Pozycja startowa: Usiądź wygodnie na ławeczce na przeciwko stacji wyciągowej w siłowni, lub swoim domowym atlasie do ćwiczeń. Złap za dwa drążek wyciągu górnego w uchwycie naturalnym, inaczej zwanym „młotkowym” (prostopadle do ciała – na każdą rękę jeden drążek).

Krok 2
Faza przyciągania: Z pozycji startu, ściągnij drążek jedną ręką przed sobą do boku klatki piersiowej po tej samej stronie, co ręka. Podczas ciągnięcia utrzymuj wyprostowane barki przez ściąganie łopatek do siebie; łokieć powinien być skierowany w dół a broda do góry. Dodatkowo, "rozszerz" klatkę piersiową i postaraj się lekko wygiąć do tyłu. Łokieć prowadź blisko ciała.

Krok 3
Faza opuszcznia: Gdy już całkowicie podciągniesz drążek do jednego z boków klatki, utrzymaj pozycję przez sekundę, napinając mięśnie pleców. Następnie, wolno opuść linkę z powrotem do pozycji startu pozwalając na rozciągnięcie mięśni grzbietu. Pamiętaj, aby całkowicie kontrolować ten ruch, nie pozwól na trzaskanie stosu lub szarpanie linki. Po ukończeniu fazy opuszczania, zacznij ciągnąć drugą ręką i kontynuuj ćwiczenie aż do ukończenia całej serii.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

GRYFY

 

ATLAS TRENINGOWY