loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Ściąganie drążka wyciągu górnego w nachwycie do karku
średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis
  • Filmy video

Mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia:
Główne: plecy - najszerszy grzbietu; plecy - obły mniejszy; plecy - obły wiekszy; plecy - podgrzebieniowy

Asystujące: ramie - dwugłowy (biceps)

Stabilizujące: klatka - piersiowy większy (środek i dół)
 
Wymagany sprzęt do wykonania ćwiczenia: atlas, wyciąg górny, drążek
To ćwiczenie pomoże Ci zbudować szersze, mocniejsze i dobrze prezentujące się plecy. Jest alternatywą do podciągania się w nachwycie szerokim do karku.  To ćwiczenie jest bardzo pomocne dla tych, którzy mają problemy z wykonaniem poprawnego podciągnięcia się tym stylem. Pamiętaj jednak, aby nie napinać mięśni bicepsów podczas wykonania, ponieważ zmniejszy to nacisk na budowanie mięśni pleców.

Krok 1
Pozycja startowa: Usiądź wygodnie na ławeczce przodem lub tyłem do stacji wyciągowej w siłowni, lub swoim domowym atlasie do ćwiczeń, potem usytuuj nogi pod blokadą na uda. Złap szeroko za drążek wyciągu górnego w nachwycie (palce od siebie).

Krok 2
Faza przyciągania: Z pozycji startu, ściągnij drążek za sobą do karku. Podczas ciągnięcia utrzymuj wyprostowane barki przez ściąganie łopatek do siebie; łokcie powinny być skierowane w dół. Dodatkowo, "rozszerz" klatkę piersiową i postaraj się lekko wysunąć łokcie przed siebie, aby wyizolować mięśnie pleców. Podczas przyciągania tułów pozostaje wyprostowane.

Krok 3
Faza zwalniania: Gdy już całkowicie podciągniesz drążek, utrzymaj pozycję przez sekundę. Podczas tego momentu postaraj się opanować pokusę oparcia nóg o blokadę (jeżeli tylko sprzęt na którym ćwiczysz posiada takową) i zmuś sie do opanowania obciążenia poprzez górne mięśnie pleców i rdzeń. Następnie, wolno opuść linkę z powrotem do pozycji startu. Pamiętaj, aby całkowicie kontrolować ten ruch, nie pozwól na trzaskanie stosu lub szarpnięcia linki. Zrób 10 powtórzeń przez 4 serie.

facebookNaszaKlasaMySpaceTwitter
Zobacz inne ćwiczenia i porady naszych ekspertów

GRYFY

 

ATLAS TRENINGOWY